Дете пострада при пътен инцидент снощи на ул. „Ландос” в Пловдив. Лек автомобил "Фолксваген", движещ се с несъобразена скорост блъска 10-годишно момченце, което пресичало пътното платно. Шофьорът на автомобила е неправоспособен пловдивчанин на 23 години. Водачът е изпробван за алкохол, резултатът е отрицателен.
Още е едни шофьор без книжка предизвика катастрофа. Освен неправоспособен 25- годишният водач е бил и пиян. Инцидентът е станал в село Дълго поле, където управлявания от мъжа автомобил БМВ след загуба на контрол излиза от пътя и се блъска в палет с тухли. При инцидента водачът не е пострадал. Тестът с дрегер показал 1,89 промила алкохол в кръвта. Пловдивчанинът е задържан за 24 часа в РУП – Хисаря, където продължава работата по случая.
През изминалото денонощие е заловила 7 пияни шофьори.

100 дръвчета от различни видове – копривки, дъб, черен бор и бял ясен бяха засадени на Сахат тепе днес. Инициативата бе част от кампанията „Зеленото сърце на Пловдив“на сдружение „Бизнесът за Пловдив“ и район „Централен“. В акцията участваха представители на администрацията и компаниите от сдружението. На доброволците бяха раздадени ръкавици и..
Тази вечер в 18.50 на летище Пловдив ще пристигне първият редовен полет от Братислава. Екипажът и пътниците ще бъдат посрещнати от кмета Костадин Димитров, заместник-кмета по култура, археология и туризъм Пламен Панов и кметовете на общини от Фонда за развитие на летище Пловдив. Събитието е поредна стъпка в утвърждаването на Летище „Пловдив“..
Благотворителна кампания под надслов „Купи и Дари“ организират за втора поредна година Ротари, Ротаракт и Интеракт клубовете в Пловдив. Кампанията е насочена към хора и семейства в затруднено положение, като целта е да се съберат дълготрайни хранителни продукти, които да ги подпомогнат за Коледа и Нова година. Стартира кампанията "Купи и Дари"..
От днес до 30 ноември се ограничава движението на кръстовището на улица „Брезовско шосе“ и булевард „Северен“. Пътните превозни средства, включително и автобусите от масовия градски транспорт, ще се пропускат поетапно заради премахването на стара канализационна шахта в средата на кръстовището и преасфалтиране на участъка. Ограничаването на..
Пловдивският ученически парламент и пловдивското подразделение на младежкото сдружение „Съединението прави силата“ организират кариерно изложение под надслов „Ориентирай се днес, успявай утре“. Събитието ще се проведе в голяма конферентна зала на Дома на културата „Борис Христов“ от 10 до 17 часа. Целта на форума е да подкрепи над 100..