Обществена поръчка „Проучване за планиране на градския транспрот” на стойност 700 000 лева обяви Община Пловдив.
Това съобщи зам.-кметът Александър Държиков. Той уточни, че процедурата е последна за големия транспортен проект на града на обща стойност близо 46 милиона лева.
Ще се обследва ефективността на автобусните линии като ще се набележат мерки за подобряване на тяхната ефективност.
Данните ще се изчисляват на база движение и промяната на пътникопотока в различните часови интервали, а в заданието се включва и възможността за връщане на тролейбусния транспорт, изброи Държиков.
Офертите на обществената поръчката ще се отварят на 27 юли, тази година.
Зам.-кметът съобщи още, че Комисията за защита на конкуренцията в края на миналата седмица се е произнесла по обжалванията на процедурата за избор на изпълнител за изграждане на център за управление на трафика - част от големия транспортен проект. Становището на КЗК е, че жалбите на фирмите от Италия, Франция, Испания и Румъния за класиране на участниците и избор на изпълнител, са неоснователни.
Припомням, че транспортният проект на града предвижда реализацията на следните четири компонента: система за управление на градския транспорт, изграждане на 47 километрова мрежа от велосипедни алеи, оптимизиране на системата за светофарен контрол на 50 кръстовища и проучване за планиране на градския транспорт, което обхваща следващите стъпки за бъдещото му подобрение и оптимизиране.
Двама души са задържани в Ракитово, след като нанесли побой на свой съгражданин, който починал по-късно в болница- Случката се разиграла преди в местност край Ракитово, където собственик на стопански постройки открил трупа на 63-годишен мъж от Пещера, работил при него като пастир. На мястото незабавно пристигнали екипи на полицейския участък..
Четирима мъже са задържани за участие в организирана престъпна група за пране на пари в Пловдив. Обвиняемите са на възраст от 22 до 59 години. От домовете им в "Столипиново" били иззети големи суми пари - над 180 000 лева и 640 000 евро, както компютри и телефони. Разследването сочи, че част от обвиняемите са се занимавали с набиране на..
Царската къща в село Баня вече има нов собственик. Симеон Сакскобургготски е продал имота на бизнесмена Георги Самуилов. Сделката е била финализирана преди около десет дни, като стойността ѝ е приблизително два и половина милиона лева. Отчисления от продажбата вече са постъпили в бюджета на община Карлово под формата на тримесечния данък за..
Пазарджишката полиция разкри 32-годишен мъж , който е купувал гласове в село Говедаре в навечерието на предстоящите избори за общински съветници в Пазарджик. След като събрали данни, че мъжът предлага пари на граждани, за да ги склони да упражнят правото си на глас за определен кандидат за общински съветник, служители на Икономическа полиция..
Десетки лекари, медицински сестри и служители на УМБАЛ-Пловдив протестираха днес пред сградата на болницата в подкрепа на досегашния изпълнителен директор д-р Динчо Генев. Те не искат да приемат новия изпълнителен директор на лечебното заведение д-р Йовко Червенков, назначен от здравното министерство след проведен конкурс. На него се явиха..