Проектът „Южен поток” е много важен за България и той е напълно постижим, ако е реализиран съгласно европейските правила. Това заяви пред Радио Пловдив посланикът на Холандия у нас Том ван Оорсхот. Дипломатът призна, че има опити „Южен поток” да се политизира, но ги определи като много лош подход. Подобни проекти са твърде важни за енергийната политика на страната – коментира холандският посланик и подчерта, че за България е много важно да не бъде изцяло зависима от енергийните ресурси на Русия.
Том ван Оорсхот каза още, че „Южен поток” е проект, който се опитва да заобиколи транспорта на газ през Украйна, и на него трябва да се гледа откъм техническата му рамка. Ако проектът спази европейските правила и правилата на пазара, то това може да бъде наистина един добър проект – категоричен е посланик Оорсхот. Той подчерта, че решение на българското правителство е как да използва енергийните ресурси, но препоръча старната ни да мисли за диверсификация на енергийните ресурси.
В Пловдив посланик ван Оорсхот връчи на заместник-министъра на вътрешните работи Пламен Ангелов специален тренировъчен DVD-инструментариум „Полиция, етика и човешки права”. Той е резултат от двегодишното полицейско сътрудничество между България и Холандия по програма за повишаване на етичните стандарти в полицейската работа.
С посланик ван Оорсхот разговаря Антоанета Петричанска:
Министърът на образованието и науката се е съгласил да промени предложения план прием от РУО-Смолян за новата учебна година. Това стана ясно след разговори между кмета на Смолян Николай Мелемов и Красимир Вълчев. Заради по- малкия брой ученици план-приемът предвижда съкращаването на 7 паралелки, включително в Езиковата гимназия „Иван Вазов“ и..
Кметът на Пловдив предлага управителят на Екобус Илко Търпов да бъде освободен от поста си в интерес на работата. Общинското дружеството бе създадено през май 2022-ра година в мандата на бившия кмет Здравко Димитров и трябваше да закупи по програми, финансирани от ЕС електробуси, които да са част от градския транспорт. Търпов е начело..
Кметът Костадин Димитров посрещна в Пловдив изпълнителния директор на Американския еврейски комитет Дейвид Харис. Той е на посещение в страната по повод представянето на българското издание на своята книга „На предна линия. Живот в името на глобалното еврейско застъпничество“. По време на срещата двамата са обсъдили възможностите за привличане на..
Проект за правата на жените в ромските общности се изпълнява в четири общини в Пловдивска област. За изпълнението му социалната фондация „Инди Рома 97“ получава европейско финасиране от близо 90 хил. лв. Целта е да се преодолеят половите стереотипи сред ромското население в селските райони и маргинализираните общности в общините Куклен,..
Военновъздушните сили ще разполагат с удвоен капацитет за гасене на пожари през тази година. Това каза министърът на отбраната Атанас Запрянов в отговор на въпрос на народния представител Димчо Димчев от "Възраждане". Министърът припомни, че с решение на Министерския съвет от юли миналата година е одобрено финансиране в размер на 1 млн. лева за..