Със 109 гласа "за", 114 - "против" и един "въздържал се " бешеотхвърлен петият вотна недоверие към кабинета на ПламенОрешарски. За първи път обаче гласуването е било на ръба, коментираха депутати. Против оставката на правителството бяха 114народнипредставители от БСП и от ДПС и един независим депутат. Единдепутат отлевицата се въздържа."За" бяха 85 народни представители от ГЕРБ.Атака подкрепивота с 22 гласа, както и двама независими.За успех на вота бяха необходими 121гласа.Петият вот на недоверие беше поискан от ГЕРБ заради провал въвфискалнатаполитика.Премиерът и министрите бяха посрещнати с викове "оставка" от страна на ГЕРБ.В началото на заседанието, въпреки скептичните очаквания, парламентът събракворум още припървата регистрация. Електронната система отчете, че в залата са168 народни представители.Преди това от ПГ на ГЕРБ прочетоха декларация заедногодишното управление на "тройната коалиция БСП - ДПС - "Атака" и отново призоваха за незабавна оставка.
Всички политически изказвания говорят за това, че броени дниостават на товаправителство. От тук нататък въпросът е как щеизлезем и затова трябва да хвърлиммаксимални усилия това, коетое недовършено и можем да го довършим в краткияпериод от време,да го свършим", коментира преди гласуването вицепремиерът Цветлин Йовчев.На въпрос каква оценка би си поставил като министър, той заяви,че е доволен от много неща, макар да призна, че има и такива, от които не е доволен.
Родители спряха автобус, с който е било планирано пътуване на децата им към зелено училище в Банско. Децата са от началния етап на обучение на училище "П.Р. Славейков". Причината за предприетите действия е лошото техническо състояние на автобуса, подготвен за пътуване. Фактът, че автобус, собственост на транспортна фирма, е бил подготвен за..
Гледат отново делото за екстрадицията в Германия на бившия футболист на футболист на Локомотив Пловдив Дани Кики. Германските власти са поискали той да бъде екстрадиран заради участието му в схема за отвличане и рекет за 1 милион евро. Делото беше отложено, за да бъдат дадени гаранции, че екстрадицията ще е само за това разследване и, че ако бъде..
Геодезическо заснемане в пловдивския участък на автомагистрала "Тракия" се извършва днес по повод предстоящи ремонти. Дейностите са в аварийната лента, от 8 до 16 часа, между 106-и и 119-и километър в платното за София. Поетапно, за автомобилите със специален режим, ще се ограничава достъпът до аварийната лента. Трафикът в активната и скоростната..
Първо информационно събитие под надслов "Зоопарк Пловдив – мечти и реалности за бъдещето" ще се проведе тази вечер пред зоологическата градина, а с него започват поредица от активности , които съчетават забавление и образование в природна среда. Основната част от програмата включва образователна лекция, посветена на програмата за развъждане и..
Заместник-министърът на земеделието и храните Иван Капитанов ще открие официално активния сезон по градозащита. Събитието ще се състои на командния пункт към регионалната дирекция "Борба с градушките" в село Голям чардак, област Пловдив. Изпълнителната агенция "Борба с градушките" е в пълна готовност за предстоящия активен сезон. Осигурени са..