Новият старши треньор на Ботев (Пловдив) Любослав Пенев бе официално представен при огромен медиен интерес в пресцентъра на базата на клуба в Коматево.
Специалистът ще съвместява две длъжности - и наставник на "жълто-черните", и селекционер на националния отбор на България по футбол.
"Имам огромно желание за работа, защото аз съм млад треньор и ми липсва ежедневната работа с футболистите. Искам да уверя всички, че ще има поводи за радост. Манталитета ми е такъв - винаги си поставям най-високите цели за изпълнение", заяви Любослав Пенев.
Старшията вече очаква първите мачове на отбора в Лига Европа и не счита, че нито Либертас от Сан Марино, нито австрийският Санкт Пьолтен трябва да бъдат подценявани. Пенев не предвижда скорошно освобождаване на нито един от настоящите играчи, а в списъка му за привличане засега има 3 имена, които запази в тайна.
Всеки клуб ще е задължен да включва минимум четирима българи в стартовия състав за мачовете от Първа лига от новия сезон. Това обяви президентът на БФС Георги Иванов след днешното заседание на Изпълкома. "Основната тема бяха родните играчи. Вече сме стигнали дъното и няма накъде да отстъпваме повече. Според статистиката в момента играят едва 32%..
Голмайстор номер 1 на българския футболен елит Мартин Камбуров гостува на Спортно училище "Васил Левски" в Пловдив. Авторът на 256 гола е възпитаник на тази люпилня на таланти, като дори помни номера на стаята си в общежитието. Той бе посрещнат от десетки млади спортисти, които получиха като подаръци футболна топка, автографи и общо 100 билета за..
Локомотив (Пловдив) започна подготовка за най-важната си среща от началото на сезона. „Черно-белите“ финишираха на 13-то място в крайното класиране, което им отреди бараж за участие в Първа лига. Съперник на пловдивчани ще бъде Марек (Дупница). Двубоят на стадион „Локомотив“ в Пловдив е от 19:00 часа в петък. Крайният изход се решава в една среща...
Пловдив обяви пълна готовност за старта на Европейското първенство по гребане, което започва след два дни на 29 май на Гребния канал в града. Това стана ясно на пресконференцията днес, в която подробности представиха председателят на Организационния комитет Иван Попов, Николай Бухалов – заместник кмет на Пловдив, председателят на Българската..
Вълнуваща среща между поколенията се състоя на стадион „Локомотив“ в Пловдив. Голмайстор №1 в историята на българския елит Мартин Камбуров посети детско-юношеската школа на Локомотив, където бе посрещнат с възторг от младите таланти на клуба. Появата на легендарния нападател предизвика истинска еуфория сред децата, които с нетърпение очакваха срещата..