Председателят на ОбС Георги Цанков и още шестима съветници са внесли сигнал до Районна Прокуратура Пловдив, в който обвиняват кмета Пламен Спасов в самоуправство.
Причината е, че по негово разпореждане е иззета компютърната конфигурация на общинския съвет, а при последващи действия са изчезнали два от общо трите печата на местния парламент.
Скандалните сцени са се развили в периода от между 27 юни и 1 юли. Георги Цанков обяви, че работата на общинския съвет напълно блокирана.
Спасов е обвинен и за некомпентентност и двоен стандарт при управлението на общината. „Облагодетелствани са само населените места в общината, близки до ГЕРБ, а останалите са репресирани. Спасов се опитва да създаде първата частна община” - заяви заместник председателя на съвета Павел Гимишев.
От своя страна кметът на Община Родопи Пламен Спасов заяви, че това са безскрупулни лъжи, за които най-вероятно ще подведе под отговорност съветниците.
В пазарджишката община Лесичово започват информационни дни за превенция на домашното насилие. Кампанията е под патронажа на кмета на общината инж. Серьожа Лазаров и се осъществява съвместно с Фонд за превенция на престъпността ИГА. В рамките на два месеца ще бъдат проведени информационни дни в селата Динката, Калугерово, Лесичово и Церово, като..
Денталното лечение на 6-годишния Ангел е било извършено в специално оборудвана операционна зала, предназначена за стоматологично лечение под обща анестезия и от екип с дългогодишен и успешен опит в тази дейност. Това се посочва в позиция на пловдивската частна клиника "Медикус алфа", където преди месец момчето почина. Дете е починало при..
Над 200 метра от Плоската могила са проучени до момента от археолозите, които работят под бул. "Брезовско шосе" в Пловдив. Работим по 15-и пореден сектор от север на юг, разказа археологът Стоян Иванов, зам.-ръководител на проучването. Археологическите разкопки се провеждат за четвърта поредна година, като те следват работата на фирмата изпълнител по..
1000 лева награда за разпознаването на крадец обяви в социалните мрежи собственик на търговски обект в Пловдив. Мъжът разбил офиса и откраднал портфейла на собственика, оставен в касата, снощи след 22.30 часа. "1000 ЛЕВА НАГРАДА ако някой разпознае тигърчето, което разби офиса ми и открадна портфейла ми на 03.05.2025г. в 22:31 часа", пише Аргир..
Студът и снегът през март попариха черешовите дървета и на много места реколтата е напълно унищожена. Това, разбира се, поставя въпроса за цената - в момента килограм череши на различни места струва между 50 и 60 лева. В местността Черна нива Кирил Димитров отглежда около 3300 дръвчета череши, но от тях очаква да набере не повече от 300 черешки...