Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ботев" замина за Бургас без Анисе

Снимка: БТА

Ботев замина за Бургас без нападателя Абел Анисе, както и без още трима атакуващи футболисти - Ферибори Доре, Юнес Хамза и Вандер Виейра.

Очаква се всеки момент роденият в Мадагаскар футболист да подпише договор с шампиона Лудогорец и да отлети за Англия, където да се присъедини към летния лагер на отбора. Доре, Хамза и Вандер пък чакат нови работни визи и също останаха извън групата за мача срещу Либертас в турнира Лига Европа.

Не е изключено финансовата криза да принуди ръководството на Ботев да прибегне до продажбата на още от чуждестранните си футболисти.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Шампионките излизат за задължителна победа срещу Новара

ВК Марица с битка срещу италианки в "Колодрума"

Марица (Пловдив) ще се изправи срещу италианския Игор Горгондзола (Новара) в среща реванш от четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ. Двубоят ще се играе от 19:00 часа тази вечер в зала "Колодрума". В първия мач в Италия Марица загуби с 0:3 гейма. Така днес тимът ще гони успех с 3:0 или 3:1, за да стигне до "златен гейм", който ще реши крайния..

публикувано на 18.02.25 в 10:08
Георги Иванов и Тома Цилев преди мача със Септември

БФС осъди остро инцидента на стадион "Локомотив"

БФС излезе с официална позиция по повод грозните сцени, разиграли се в края на мача между Локомотив (Пловдив) и Септември (0:1). Делегатът Кирил Лозанов бе ударен от фенове на „смърфовете“. Футболният съюз призовава Законът за футболното хулиганство да бъде приложен в цялата си строгост. Ето цялата позиция на футболна централа: „Във връзка с..

публикувано на 18.02.25 в 07:41
Мястото на инцидента - трибуна

18-годишен е обвинен за побоя над делегата на БФС

Районна прокуратура – Пловдив привлече като обвиняем и задържа 18-годишен младеж за причиняване на телесна повреда на длъжностно лице - делегатът на БФС на мача от Първа лига между Локомотив (Пловдив) и ФК Септември. Това съобщиха от пресцентъра на Районна прокуратура - Пловдив. Обвиняемият В. А.В. е задържан за срок до 72 часа с постановление на..

публикувано на 17.02.25 в 16:42
Привържениците изнасят припаднал фен от трилуна

От "Лаута" се извиниха на делегата, феновете протестират

Полицията вече е задържала двама души за побоя над дежурния делегат Кирил Лозанов, който бе нападнат и бит от "черно-бели" фенове в края на мача срещу Септември (0:1). Те са били разпитани, като показания пред униформените е дал и пострадалият делегат Кирил Манолов  Очаква се побойниците да бъдат съдени по бързата процедура. Все още не е ясно дали..

публикувано на 17.02.25 в 07:25
Локомотив - Септември 0:1

Локо отстъпи с 0:1 пред Септември, грозни сцени на мача

Локомотив (Пловдив) допусна домакинска загуба с 0:1 от Септември и помрачи настроението на феновете след откриването на новата трибуна "Спортклуб". Борислав Рупанов се разписа от дузпа за гостите в 57-ата минута, а Ангел Лясков получи директен червен картон в 57-ата минута за поредицата от две нарушения. Малко преди това гол на Рупанов бе отменен от ВАР,..

обновено на 16.02.25 в 18:29