Търси се жена, жертва на грабеж, след като полицията в Пловдив залови извършителя.
Полицията издирва собственичката на златен синджир, отнет при грабеж в Старинен Пловдив. На 28 юни, около 15.40 часа, в близост до галерия на ул. ”Васил Кънчев” № 1 била нападната млада жена, от която е издърпан златен синджир. Полицаите от Четвърто РУ са заловили извършителя и иззели от него откраднатото бижу.
Умолява се потърпевшата да се обади на служебни телефони 032/932 004, 032/627 168, 032/932 441 или да посети сградата на Четвърто РУ на ул. ”Мали Богдан” № 3 в Пловдив.
Флакони на ботулинов токсин и хиалуронова киселина с изтекъл срок на годност са открити във фризьорски салон в „Тракия“ и в две амбулатории за специализирани практики по кожни болести в Пловдив при общо проверени за деня 21 обекта. Това съобщи за Радио Пловдив директорът на РЗИ – Пловдив д-р Аргир Аргиров. Той съобщи, че утре собствениците на..
Огнище на птичи грип е открито във ферма в Асеновград. От Българската агенция по безопасност на храните съобщиха, че предстои 80 хиляди кокошки - носачки да бъдат умъртвени по хуманен начин. Около засегнатия животновъден обект е определена 3-километрова предпазна зона, в която попадат Асеновград и селата Боянци Моминско. В 10-километровата..
Двама уредници в Природонаучния музей в Пловдив станаха част от 33-та българска антарктическа експедиция, която отпътува за ледения континент. Включването на Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев в петата група от 33-ата българска антарктическа експедиция, е финансирано от Музея с подкрепата на Българския антарктически институт и специалното..
Медиците от Неонатологичното отделение на МБАЛ – Пазарджик спасиха малката Хира след близо 4 месеца битка за живота й. Момиченцето е родено на 9 окомври с тегло от едва 600 гр. и дължина от 30 см, в 26-та гестационна седмица – около 3 месеца преди термина. Майката Зейнеп от село Ковачево споделя, че и 2-те са били в много тежко състояние при..
Започна обновяване на Дома за възрастни хора в пазарджишкото село Главиница. Проектът е финансиран по Механизма за възстановяване и устойчивост и е за общо близо 2 120 000 лева. Освен ремонт на съществуващия комплекс е предвидено изграждането на нова сграда, в която ще се обособят още шест стаи. Във всяка от тях ще бъдат настанени по двама..