Отново се активизират телефонните измами в Пазарджишка област, съобщи заместник- директорът на областната дирекция на МВР Иван Васев. Действа се по схемата за катастрофирал роднина с искане на голяма сума пари. Според Васев е необяснимо защо все още някои хора стават жертва на този вид престъпление:
По селата има случаи за един ден в едно населено място да се атакуват по десетина абонати, най-вече на стационарни телефони. Нека първо при позвъняване и правене на опит за тази телефонна измама, всеки да си потърси роднината, за който се отнася това нещо. Има вероятност веднага да не се свържат, след това веднага да позвънят на 112. Трудно доказуеми са като престъпления, повече мобилни карти или несъществуващи лица, починали. Виждаме затруднения, но аз смятам, че ще се справим, каза директорът на областната дирекция на МВР в Пазарджик Иван Васев.
В Пловдив възрастна жена стана поредна жертва на телефонни измамници. Потърпевшата е 82-годишна жена, която получила обаждане от мним лекар. Той съобщил на пенсионерката, че дъщеря й е настанена в болница със счупен крак и спешно трябва да й бъдат поставени златни пирони за 12 000 лева.
Бабата успяла да събере 2 000 лева и ги предала на непознат мъж, явил се пред дома й. По-късно когато разбрала, че е измамена, жената съобщила за случилото се във Второ РУ.
Регионалният исторически музей – Пазарджик официално поиска от Общински съвет – Пазарджик и от кмета на общината да му бъде върната залата за изложби, отнета преди 30 години и превърната в пицария. В писмо до местната власт се подчертава важността на музея, като институция с традиции в науката и изследователската дейност, една от първите,..
Пет фирми подадоха заявки за изпълнител на проекта за реконструкцията и благоустрояването на ул. „Иван Вазов“ в участъка от пл. „Централен“ до ул. „Авксентий Велешки“. Това е първият етап от цялостното преобразяване на Тютюневия град по обявената от Община Пловдив обществена поръчка, става ясно от електронния сайт за обществени поръчки...
Нов пожар по непредпазливост от селскостопанска техника пламна в землището на Садово, но бързо бе потушен. Оказало се, че пламъците са тръгнали от трактор с три ремаркета и бързо обхванали натоварените бали със сено. Въпреки бързата намеса на пожарникарите, са силно увредени 17 шумоизолиращи пана покрай ЖП линията. Вероятната причина за запалването..
Пореден инцидент с тротинетка се случи, този път на кръстовище в Първомай. Там 18-годишен младеж хвърчал с извънредно висока скорост с електричката на две колела, когато внезапно застигнал и се блъснал в товарен „Мерцедес“. За негов късмет, въпреки удара, младежът се разминал с леки охлузвания и натъртвания и след медицински преглед се прибрал у..
ПП-ДБ внасят сигнал до антикорупционната комисия, прокуратурата и полицията в Пазарджик с данни за системен институционален тормоз над представители на местната власт, за да бъдат склонени по един или друг начин да упражняват правото си на глас и действията си на общински съветници, съобщи пред медиите народният представител от „Продължаваме..