Театроведът Пенка Калинкова участва в подписката на общественици и хора на изкуството и културата в защита на уволнения началник на отдел "Култура" в община Пловдив Йохан Девлетян.
"Защитавам опита и професионализма на Девлетян, защото напоследък, и не само в Пловдив, се пренебрегват опита и интелигентността"- заяви тя в интервю за Радио Пловдив. Протестът е коректив на културната политика на община Пловдив.
Предпочитат се незрели, неопитни хора, които са по-услужливи, по-послушни, по-благодарани и по лесно се управляват.
Калинкова заяви, че е съгласна с твърдението на Девлетян за културната политика на Пловдив- и това е важният разговор: Как се прави културният календар и какви средства се разпределят за отделни събития.
Като пример тя даде случаят с бюджета на трите фестивала на "Платформа 1". Бюджетът на единия техен фестивал е по-голям от бюджетите на два обичани пловдивски фестивала като "Сцена на кръстопът" и Оперния фест на Античния театър : 84 хиляди срещу 99 хиляди.
Калинкова обясни подписката в защита на уволнението на Девлетян като коректив на културната политика на община Пловдив и се надява да бъдат чутиПоредната драма в ДПС – Ново начало на Делян Пеевски и ДПС – ДПС, ръководено от Джевдет Чакъров, коментира в програма "Ден след ден" журналистът Валерия Велева. По думите и това е драматичен край на ДПС на Ахмед Доган. Драматичен, тъжен край, който никой не е очаквал, че по този начин ще се случи. Пред очите ни просто една партия, който досега..
Повече от една трета от българите не планират или не могат да почиват това лято. Домакинствата, които планират летни почивки, са подготвили малко над две хиляди лева общо за летния си отдих. Цялостните предпочитания са за почивка на море, но една четвърт от запитаните признават, че не си позволяват дори да мислят за летни почивки. Изводите са от..
Разнобоят между политическите сили по въпроса за еврото няма да стигне много далеч, защото чакаме конвергентния доклад след 10 дни и всичко ще приключи. Това прогнозира в програма "Точно днес" на Радио Пловдив политологът Страхил Делийски. Според него инициативата на президента за референдум е твърде закъсняла, а разговор за еврото е трябвало..
Три от 14 общински здравни заведения в Пловдив отчитат балансова загуба през миналата година. Рекордьор по дългове е МБАЛ „Свети Мина“ с общ дълг от над 3 милиона и 800 хиляди, като само през миналата година е отчетена балансова загуба от 558 хиляди лева. Това става ясно от отчета на кмета за финансовото състояние на общинските здравни..
90 процента от чуждите фирми в България заявяват, че отново биха инвестирали в страната – заяви в интервю за Радио Пловдив Марияна Чолакова – почетен консул на Германия в Пловдив. Тя изтъкна обаче, че докато преди десетина години проблеми за бизнеса у нас е била съдебната система, сега предизвикателство №1 е недостигът на..