Подготвя се отварянето на спешен обходен път от началото на Храбрино до моста при винарската изба в посока Извор, за да се осъществи връзка с центъра на селото и оттам с откъснатите села Бойково, Ситово, Лилково, Плочник, Извор и Дедево – съобщиха от управата на община „Родопи”. От вчера следобед единствената връзка с тези населени места е по малък римски мост в Храбрино, но по него могат да минават само леки коли и то една по една. Затова и в момента там има полицейски патрул за пропускане и регулиране на движението.
Обходната пътна отсечка е с дължина близо 2 км, но е необходимо да бъде разчистена от обраслите там дървета и храсти, а след това да се чакълира. Да прокарат тази пътна връзка са обещали от фирмата, която в момента извършва подмяната на канализацията в Храбрино – съобщи Славка Диманова, зам.-председател на Общински съвет „Родопи”. Прогнозата е, че алтернативният обходен път ще бъде отворен най – рано утре по обед.
Пътната блокада създава проблеми със снабдяването с хляб и вода, както и с оказването на евентуална спешна медицинска помощ. От вчра следобед Храбрино е без вода, заради прекъснат водопровод.
Както вече съобщихме, директорът на ВиК-Пловдив Манол Генов увери, че в Храбрино са изпратени водоноски с питейна вода. Генов прогнозира, че в ранния следобед днес водоподаването да бъде възстановено.
Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката. Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..
Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели. Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..
Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния. Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..
Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа. Инцидентът става след като заради отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..
Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..