С решение на Централната избирателна комисия от днес е назначен 19-членният състав на Районната избирателна комисия за 16-ти многомандатен избирателен район Пловдив - град. За председател е избрана Деница Чингарова, която ръководеше РИК и на предишните избори за народни представители през 2013-а, както и по време на евровота.
Комисията започва работа от утре, а първото заседание ще бъде в понеделник, обяви Чингарова. Познавам представителите на различните партии и коалиции, вече сме работили заедно и отново ще разчитам на техния професионализъм за постигане на добра организация по време на предстоящия вот, коментира пред РП председателят Деница Чингарова.
ЦИК все още не се е произнесла за председател на 17-а РИК в Пловдив област, тъй като там политическите сили не постигнаха консенсус в номинациите. От ГЕРБ са твърдо против комисията отново да бъде оглавена от Енчо Захариев от БСП, който според тях е забавил много обработката на протоколите по време на евроизборите.
Три пътнотранспортни произшествия заради неспазена дистанция затрудниха за около два часа движението на Източния обходен път в Пловдив. Те са се случили в интервала между 13 и 14,45 часа, съобщиха от пресцентъра на Пловдивската дирекция на МВР. Засега няма информация за пострадали. На място бяха изпратени екипи на полицията. Колоната от..
Близо 6,7 милиона лева са предвидени за почистване и сметосъбиране в Община Смолян през 2026 г. От общината обявиха за обществено обсъждане план-сметката за чистотата за следващата година, която е на стойност 6 721687 лева. За сметосъбиране и сметоизвозване са предвидени близо 3 милиона лева. За отчисления по Закона за управление на отпадъците,..
Над 2700 лева са събрани от благотворителни инициативи на Родопски драматичен театър "Николай Хайтов" за лечението на мъж от Смолян, съобщи Катя Петрова от пресекипа на театъра. Организирани бяха уъркшоп по публично говорене с участието на Ива Караманчева, както и концерт на местни изпълнители. Събитията бяха в подкрепа на Николай Бозинарев,..
Възпоменателна церемония се състоя на паметника на британските военни на Централните пловдивски гробища. Денят на примирието и край на Първата световна война-11 ноември 1918 година, се отбелязва в най-близката неделя до тази дата. На годишната британска церемония в памет на всички военнослужещи и цивилни, загинали в служба на..
Повечето основни хранителни стоки и плодове поскъпват, докато цените на повечето зеленчуци се понижават на борсите у нас през седмицата. Това показват данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Цената на кашкавал "Витоша" се вдига с 0,43 на сто до 18,07 лева за килограм, докато кравето сирене поевтинява с..