Мъж и жена са ранени след катастрофа на пътя между Смолян и Асеновград. Лек автомобил “Мазда”, управляван от асеновградчанин, се движил с несъобразена скорост с пътните и атмосферни условия. На остър десен завой водачът изгубил контрол и колата навлязла в насрещното движение, където се сблъскала с автобус “Ивеко”, шофиран от 45-годишен мъж от Кюстендил. В болница са настанени шофьорът на Маздата и спътничката му на 66 години от Пловдив.
Няма данни за употреба на алкохол от двамата шофьори. Пиян шофьор и двама от спътниците му пострадаха при катастрофа в село Градина. Пътният инцидент станал тази нощ с лек автомобил “Хонда Сивик”, с който се придвижвали четирима първомайци на възраст между 27 години и 35 години. Поради висока скорост и загуба на контрол колата се блъснала в дърво, после се ударила в оградите на два частни имота и се врязала в паркирано пред едната от къщите “Ауди”.
При проверка с дрегер е установено, че водачът на Хондата е карал с 1,17 промила в кръвта. Мъжът е настанен в болница. Хоспитализирани са и съгражданите му, пътували в “Хонда”-та. По първоначални данни няма опасност за живота на тримата пострадали.
Два случая на вандалски прояви с лютив спрей притесниха посетителите на нощно заведение в "Капана" и служителите на хранителен магазин, аптека и ресторантант на ул. "Капитан Райчо". След полунощ в заведение в "Капана" се е разнесла силна неприятна и задушлива миризма и клиентите масово са излезли навън с насълзени очи и затруднения в дишането...
В Пловдив бе открита благотворителната изложба на финалистите от националния конкурс за рисунка с послание "Шофирай със сърце и разум. Пази живота. Някой ни чака. Някой ни обича". Тя е част от кампанията "Шофирай със сърце и разум" на Фондация "Ани и Явор: Ключът е любовта". 18 рисунки, две от които на загиналите с апешеходна пътека..
Пазарджишкото село Хаджиево остава без питейна вода, тъй като работата по подмяната на стария тръбен кладенец е затруднена. Към момента вода по чешмите има, но тя е с влошени качества и не трябва да се ползва за пиене. Водата в Хаджиево е негодна за пиене заради манган Седмица след забраната за питейни нжди, реултатите от чешмите показват, че..
Община Пазарджик спечели проект за изграждане на фотоволтаични системи и модернизация на социалните услуги. Проектът се финасира по Плана за възстановяване и устойчивост с 973 092,68 лева и ще бъде реализиран в 10 заведения за специализирани социални услуги. Основната цел на инвестицията е подобряване на енергийната ефективност, ускорена..
Да се въведе система за дигитализиране на фишовете, издавани от общинската полиция в Пловдив за нарушения по Закона за движението по пътищата. Това предлагат съветниците от "Продължаваме промяната – Демократична България" с внасянето на питане до кмета Костадин Димитров. Според съветника Борислав Матеев това е наложително заради..