Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ВиК спешно ремонтира помпената станция на град Баня

Пороите от неделя са нанесли  сериозни поражения на помпената станция на  Баня. От ВиК-Пловдив отрекоха категорично курортното селище да остане без вода, но обясниха че започват спешна реконструкция на съоръжението.  То е на брега на река Стряма край  село Войнягово. 

Кметът на  Баня Емил Мартинчев обясни, че в града нямат нарушения на  водоподаването и на този етап са без опасения за курортния сезон.

"Готови сме до два дни  да започнем аварийни дейности за спасяване на помпената станция  край Войнягово. Ситуацията  там е под контрол и наш екип ще работи по стената." Това потвърди днес  Манол Генов, управител  на В и К – Пловдив. Приблизително 10-15 000 лева ще са нужни за спешните укрепителни ремонти.

Екипи на ВиК-Пловдив продължават  работа и в наскоро наводненото село Храбрино в община Родопи.

Там тече цялостно изграждане на водопродовна мрежа по Програма за развитие на селските райони.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Натоварена неделя за аварийните екипи на "ВиК-Пловдив"

Въпреки обещанието на "ВиК-Пловдив" до 17:00 часа да бъде  ликвидирана голямата авария на магистралния водопровод, който захранва Стария град в Пловдив, това не се случи.  Повредата, станала през нощта, остави без вода високите части в центъра на града.  Причината за спукания водопровод е остарялата и амортизирана водопроводна мрежа.  Точно..

публикувано на 03.08.25 в 17:33

Старият град и част от центъра на Пловдив са без вода

Авария е възникнала тази нощ в  центъра на Пловдив .  Спукан е магистрален водопровод, който захранва целия Стар град, съобщиха от "ВиК-Пловдив".  Пробивът е на  ул. "Княз Ал. Дондуков-Корсаков" , точно пред входа на известен ресторант, близо до сградата на Радио Пловдив. Заради повредата без вода са високите части на Стария град , както..

обновено на 03.08.25 в 15:01

Основните храни продължават да поскъпват

Цените на основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци на борсите у нас продължават да се повишават и тази седмица, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата.  Макар и минимално, но се покачва и индексът на тържищните цени, който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България. Тази седмица той се..

обновено на 03.08.25 в 15:01

Костадин Петров спечели наградата "Дафо Трендафилов" на събора в Гела

22-рото издание на Гайдарското надсвирване и родов събор в родопското село Гела завърши с триумф за Костадин Петров , който спечели най-престижното отличие в тазгодишната надпревара – приза „Дафо Трендафилов“ . Тази награда се връчва за първи път в историята на събора. В силно оспорвана и емоционална битка на сцената, Петров надсвири достойния си..

публикувано на 03.08.25 в 14:50

Отбелязваме Световния ден на динята

На 3 август се чества Световният ден на динята. Празникът се празнува най-вече в Съединените щати. Сред най-популярните състезания по това време са замеряне с дини и надплюване със семки. Любопитно е, че има над 1200 разновидности на сочния плод в над 96 държави по света. Динята съдържа над 92% вода, най-високият процент сред плодовете, заради което..

обновено на 03.08.25 в 10:48