Жителите на град Ветрен заплашват да блокират пътя до сметището на община Септември, заради нередовното сметоизвозване на битовите отпадъци. Край преливащите контейнери са се образували локални сметища, които са предпоставки за зарази.
Проблемът със сметоизвозването е от половин година, но през летните месеци ситуацията е достигнала критичност, потвърди кметът на Варвара Радослав Лютаков. По график, контейнерите е трябвало да се извозват през ден, а сега се случва отадъците да престояват по месец. Миризмата в града става непоносима, а кметството не успява да се справи с проблема, тъй като средствата за нормалното сметоизвозване са съкратени от община Септември.
В отговор на това, жителите на най-малкия град в областта Ветрен са готови да блокират пътят на сметището, което е в тяхна територия. Проблем със сметоизвозването има и в Пазарджик. Протестни сигнали за изпратени до Регионалния здравен център от жителите на к-кс Марица. В района живеят роми, които колят животни и изхвърлят отпадъците им на не точно определени места.
Освен непоносимата миризма, районът, в който има две детски заведения и училище, е застрашен от зарази. Към момента няма отговор от здрвното ведомство.
Кметът Костадин Димитров направи инспекция на важни за Пловдив инфраструктурни обекти, които се изпълняват в момента. Той бе придружен от ресорния си заместник Хакъ Сакъбов, главния архитект на Община Пловдив Яна Желязкова и шефа на дирекция „Строителство и инвестиции“ Христина Плачкова. Като интензивни се определят темповете на ремонтите..
Заради огнищата на шарка по дребните преживни животни вицепремиерът Томислав Дончев свика извънредно заседание на Централния епизоотичен съвет. Към момента в България са регистрирани 97 огнища на шарка, като са засегнати над 10 000 животни. Най-голяма концентрация на заболяването има в област Пловдив, където вече са ликвидирани 70 огнища. Болестта..
Петима души от пазарджишкото село Ветрен дол са задържани за хулиганство, съпротива при задържане и причиняване на леки телесни повреди на полицейски служители. Инцидентът е от събота вечер, когато полицейски екип от Септември се отзовал на сигнал за висока музика във Ветрен дол. В една от махалите на селото билзо 40 души празнували рожден ден..
Регионалният археологически музей - Пловдив обяви нови, по – високи цени на редовните и семейни билети и безплатен вход за всички пенсионери от 1 август. От 6 на 8 лева се увеличава цената на редовния билет. Семейният става 15, вместо досегашните 10 лева. Запазва се цената от 2 лева за ученици и студенти. Експозицията е с безплатен вход за..
Шофьор от Пещера беше арестуван, след като опитал да подкупи полицай по време на пътна проверка в Брацигово. . Малко след полунощ в събота, автопатрул спрял джип с чужда регистрация на кръстовище в Брацигово. 46-годишният мъж, който шофирал без книжка предложил на полицая 100 лева за "почерпка, за да не бъде глобен. Освен че веднага е..