Над 120 събития, които ще се случат в 90 локации с участието на 500 артисти – това ни обещават организаторите на тазгодишното 10-о юбилейно издание на „Нощта на музеите и галериите”.
Ще бъдат усвоени пространства като Стария град, кв. „Капана”, ул. „Отец Паисий”, читалища, книжарници и дори единият тютюнев склад на „Иван Вазов”, в който ще свири авангардната група „Пистамашина”, чийто музиканти крият лицата си зад маски. Концерт в двора на Драматичния театър ще изнесе Теодосий Спасов с проект „Балкански”.
В хотел Тримонциум ще има търг на картини на мистериозния български художник Милош Гавазов, роден в началото на миналия век, който за ужас на колекционерите отказвал да подписва картините си и така саботирал авторството в изкуството.
В проявите ще се включи дори и летище Крумово, където ще има тренинг с катапулт.
Миналата година „Нощта” беше посетена от близо 45 хиляди зрители, като се очаква на тазгодишното издание те да бъдат повече.
Три от събитията ще се случат в Радио Пловдив.
На 12 септември в Първо студио от 20 ч. Университетски театър на Нов български университет ще представи спектакъла „Бит” по текстове на Иван Хаджийски с режисьор Възкресия Вихърова.
На същото място на 13 септември ще се играе пиеса на Борис Роканов, а на открито пред радиото концерт ще изнесе Биг бенд „Пловдив”.
Натоварено дежурство за екипите на Спешна помощ отчетоха в Пловдив днес. Около десетина са случаите на припаднали заради жегата на обществени места, съобщиха оттам. Сред колабиралите има и 2 малки дечица, като едно от тях е хоспитализирано. Днес и утре е в сила оранжев код за опасни горещини. Към 16 часа температурата в Пловдив е 36 градуса.
Инспектори от Българска агенция по безопасност на храните иззеха голямо количество препарати за растителна защита от агроаптеки в област Пловдив. Проверките са извършени по искане на ДАНС в града. В четири от проверените обекти са открити забранени пестициди, препарати с изтекъл срок на годност, както и разрешени за употреба, но предлагани в..
Общинският съвет в Рудозем ще бъде 12-членен вместо 13. Решението е на Общинската избирателна комисия, след напускане на представители на ДПС и изчерпване на листата им с кандидати за общински съветници. Първо оставка подава заместник-председателя на ОбС Денис Инджов, а следващия в листата на ДПС също отказа да стане съветник. След отказа и на..
Отпускат по 3000 лева помощ на шестима души, пострадали при големия пожар в пловдивския квартал Прослав, при който заради оставено без надзор барбекю изгоряха 3 къщи и стопански постройки. Предложението е внесено от ресорния зам.-кмет Николай Бухалов и ще се разгледа на сесията в четвъртък. В него се казва, че за собствениците на изгорелите..
Натоварен е бил уикендът за огнеборците от Пазарджик. Те са се отзовали на общо 16 сигнала сигнали за пожари в сухи треви, стърнища и посеви в землищата на Пазарджик, Септември, Ракитово и част от селата в областта. Тази сутрин сутрин екипите отново били изпратени на пожар в землището на село Росен. Бързата реакция на два екипа огнеборци от..