Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спомен за Кольо Карамфилов и нова премиера на "Сцена"-та

Кольо и Росен Карамфилови
Снимка: vsekiden.com

Трета премиера в програмата на фестивала”Сцена на кръстопът” ще се състои тази вечер в Дома на културата - спектакълът „Антигона” от Жан Ануи на театър „София”. 

Режисьорът Иван Добчев кодира така представлението: „Светът на политиците от времената на Софокъл до днес – царе, крале, императори, фюрери, президенти, генералисимуси и прости министър-председатели, винаги се е сблъсквал с „нездравословната” етична анормалност на персонажи като Антигона”.

В Камерната зала на Драматичния театър гостува Националният академичен театър на руската драма „Леся Украинка”-Киев, Украйна. Те ще играят „Едит Пиаф. Живот в розова светлина”, посветен на легендарната френска певица.

В рамките на Сцената, в галерия U.P.A.R.K. ще се открие сценографска изложба „Кольо Карамфилов и неговите театрални утопии”. Неговият син, писателят Росен Карамфилов, ще прочете отокъси от романа си „Колене”, посветен на незабравимия Кольо Карамфилов.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Пламен Таушанов – Председател на Управителния съвет на БАЗП

Трудът на медиците не трябва да се плаща през бюджета на НЗОК

Не е редно през бюджета на здравната каса да се заплаща труда на медицинския персонал, заяви адвокат Пламен Таушанов член на Надзора на Касата от квотата на пациентските организации, който единствен е гласувал "против" параметрите на бюджета на здравната каса за 2026 г. Подчерта още, че това е незаконосъобразна практика, която продължава вече..

публикувано на 29.10.25 в 15:59

Абсурд е да изтупваш народа и да го товариш с още задължения

Сериозно напрежение назрява около проектобюджета за следващата година – това предупреждава Атанас Кацарчев от КТ „Подкрепа“ в интервю за Радио Пловдив. По думите му решенията за минималния осигурителен доход и увеличението на осигуровките са взети без обсъждане с работодатели и синдикати. „ Нямаме постановление на Министерския..

публикувано на 29.10.25 в 15:34

Реставрирана е къща "Недкович"- домът с най-богатата украса

Как приключва годината за Старинен Пловдив, разговор с проф.  Елена Кантарева-Дечева , директор на общинския институт. За ремонтите на знакови къщи в Стария град и за новите проекти, които ще следим и догодина. "Най-важният проект за реставрация беше знаковата къща "Недкович" в Стария град", каза проф. Кантарева. Тя припомни, че сградата не е била..

обновено на 29.10.25 в 12:23

Партиите не искат предсрочни избори, страх ги е от нов играч

Социологът Евелина Славкова от агенция Тренд  коментира политическата ситуация в момента,  предстоящата ротация на председателя на Народното събрание и мотивите зад действията на ГЕРБ на фона на тежка криза в управляващото мнозинство.  Според нея след  управляващото мнозинство  са успели да излязат бързо от тази криза и то само с една промяна -..

публикувано на 29.10.25 в 10:19
Емил Кабаиванов

Без завод за барут военната ни промишленост няма бъдеще

Заводът за барут и боеприпаси, за който германското дружество Райнметал и ВМЗ-Сопот сключиха споразумение, ще бъде изграден върху имот от 518 декара край карловското село Кърнаре. Затова на заседание на Общински съвет Карлово в четвъртък ще се разгледа заявлението на изпълнителният директор на ВМЗ Иван Гецов за промяна на предназначението на..

публикувано на 28.10.25 в 16:52