Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Пловдив посреща Международната щафета "Пробег на мира"

Участниците в Международния пробег за мир днес ще спрат в Пловдив. Щафетата преминава през страната ни от 12 до 17 септември като целта на инициативата е да насърчи приятелството и разбирателството между народите. Участниците в Пробега ще пристигнат в 17 часа като  ще влязат в града от Пазардишко шосе и ще преминат по протежението на Гребния канал.

Церемонията по посрещането ще бъде до Дървото на хармонията до Кулата на Гребната база. В нея ще участват представители на община Пловдив, ученици от Спортното училище и привърженици на инициативата.

Утре международният отбор от маратонци  ще се срещне с деца от пловдивски училища, след което ще потегли в посока Първомай и Хасково, откъдето ще продължи европейската си обиколка през Турция и Гърция.

Участниците в Пробега пренасят през над 100 страни от всички континенти горящ факел, символизиращ стремежа към мир и единство между хората. Основател на Пробега за мир е индийският философ, поет, музикант и спортист Шри Чинмой (1931-2007), който вярва, че спортът е мощно средство за изграждане на по-хармоничен и единен свят.

Българската агитка в Крайстчърч ликува

България с исторически успех за Купа "Дейвис"

Българският национален отбор по тенис постигна историческо класиране за Световна група I за Купа "Дейвис". Българските лъвове поведоха с 3:1 победи при гостуването си на Нова Зеландия в Крайстчърч. Така България си осигури крайната победа още преди последната среща. Димитър Кузманов за пореден път показа страхотен характер и се наложи с 6:3, 5:7, 6:4..

обновено на 05.02.23 в 12:00

Пловдивска фондация с безплатни инициативи за деца и родители

"Макар децата да са само 24% от човечеството, те са 100% от нашето бъдеще" . Ед Маркей Фондация „Безгрижно детство“, Пловдив, оказва подкрепа на деца с трудности в развитието и обучава семействата в правилна грижа, за техните потребности. През февруари и март, от фондацията предвиждат няколко безплатни инициативи, които ще имат..

обновено на 05.02.23 в 11:18
В следващия си мач пловдивчани гостуват на Левски

Академик загуби със 77:90 от Спартак (Плевен)

Академик (Пловдив) загуби домакинството си на Спартак (Плевен) със 77: 90 в среща от 19-ия кръг в НБЛ. Първата четвърт завърши при 22:15 за отбора на Спартак (Плевен). Втората четвърт също беше спечелена от гостите с 23:19. Така на полувремето резултатът беше 43:34. Спартак успя да спечели третата част с 25:22. Последната четвърт завърши при 21:20 за..

публикувано на 05.02.23 в 10:46
Шампионките отстъпиха драматично с 2:3 като гости на ЦСКА

Марица спърва загуба в НВЛ от 8 години

Марица (Пловдив) загуби първи мач във волейболния ни елит от ноември 2015-а година. Маричанки отстъпиха на ЦСКА (София) с 2:3 (24:26, 26:24, 25:21, 22:25, 13:15) гейма в голям трилър в зала „Васил Симов“ в София в двубой от 8-ия кръг в Национална волейболна лига. Серията на маричанки продължи от ноември 2015-а година и те записаха 145 мача без загуба в..

публикувано на 04.02.23 в 20:20

„Алтер его” кани на питие и сатирично асорти

Като весела наздравица ще мине „Алтер его“ тази седмица. Покрай тонизиращите питиета, ще сервираме истинско хумористично асорти в ефира.  Ще има солени и сладки петифурки в нашия римуван седмичен обзор, както и бързи шотове от смях в смехо-маратона на бара. Гостите ни са великолепни като екзотични блюда с трюфели или черен хайвер.  Водка с..

обновено на 04.02.23 в 16:18