Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ние се делим на лъжци и лъгани

В зона „Култура” на Радио Пловдив влиза режисьорът Теди Москов. 

Неговият спектакъл „Професия „лъжец” тази вечер участва  в Пловдив във  фестивала "Сцена на кръстопът". Ще се играе в Дома на културата.

 

 Спектакалът  има „Аскеер” за режисура и „Икар” за най-добър спектакъл, а Теди Москов - публика, която иска да види всичко, направено от  него. 

А за „Професия „лъжец” ,  защо  да  видим  това представление?

Теди Москов: Защото е изненадващо за куклен театър представление, една блестяща трупа, която е 200 процента зад мен... Варненската, на кукления театър, която играе драматично в моя стил на парадокси, изненади и комедийност гротескна, и също така е един мой прочит на историята, нашата история българската и въобще балканската.

 И ако публиката има усет и знае какви неща са ставали тук, на нашата територия, би се зарадвала като го гледа, защото наистина стана смешно представление.

Тук нещата седят по-грубо, с повече чесън - в кухнята и във взаимоотношенията. 

Интервюто на Галя Митева  с режисьора Теди Москов можете да чуете в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Светлин Тачев

Очакват ни горещи есен и зима заради влизането в еврозоната

Новият вот на недоверие, който ще внесе опозицията, на фона на събитията в МВР и възможните оставки в системата, коментира в програма "Точно днес" политологът д-р Светлин Тачев от социологическа агенция „Мяра“.  Според него вотът на недоверие, който се подготвя, едва ли ще мине, защото правителството има осигурено мнозинство с ДПС  - Ново начало...

публикувано на 11.09.25 в 11:06

Реновираното ОУ "Райна Княгиня" ще посрещне учениците си

Мащабните ремонтни дейности в Основно училище „Райна Княгиня“  - Пловдив ще приключат до 15 септември и училището ще отвори врати за своите ученици в напълно обновена среда. Директорът д-р Мария Гайдарова съобщи, че при тях все още текат довършителните работи и ще бъдат готови да посрещнат децата в понеделник. Сградата е на 4 етажа и е изцяло..

публикувано на 11.09.25 в 09:44

Конфликтите не се отразяват на управлението на Пловдив

Какво да очакваме от новия политически сезон в Пловдив, който започна със скандал около оставката на замесник-кмета Владимир Темелков, оттеглена след намесата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и оставяща много въпроси без отговор. На този фон групите в Общинския съвет също търпят трансформации, а от „Независими за Пловдив“ поискаха извънредна..

публикувано на 10.09.25 в 10:59
Татяна Буруджиева

Няма да има промени в кабинета под натиска на опозицията

"За съжаление новият политически сезон е повторение на предишния".Това заяви в програма "Точно днес" доцент Татяна Буруджиева, политолог и университетски преподавател в коментар за случващото се в Народното събрание и предстоящият пети вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков, поискан от ПП-ДБ.. Според нея светът се променя много бързо,..

публикувано на 10.09.25 в 10:31

Имаме известни притеснения за изпитите в края на 7 клас

Пет дни преди началото на новата учебна година – ще спазят ли пловдивските директори указанието на МОН да се започва учебния процес в по-късен час? За организацията на работа говорим с  Гергана Аврамова , председател на пловдивската организация на Сдружението на директорите в системата на средното образование и директор на училище „Христо Г. Данов“..

публикувано на 10.09.25 в 09:52