Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В ПУ "П. Хилендарски" стартира нова магистърска програма

Започва записването за магистърската програма „Публична администрация” на Юридическия факултет на ПУ „Паисий Хилендарски“ за новата академична година, съобщиха от висшето училище. Продължителността на обучението е 3 семестъра, а формата – задочна.

Приемът става след класиране на кандидатите въз основа на успех от предходната им форма на образование. Завършилите „Право” в Юридическия факултет, както и бакалавърска или магистърска степен по други специалности в Пловдивския университет или в други университети в страната могат да продължат образованието и квалификацията си в магистърската програма. Степен „професионален бакалавър“ не дава право за записване в „Публична администрация“ на ЮФ.

Минималния успех от предходната форма на образование трябва да е „Добър“. Желащите да кандидатстват, трябва да внесат такса от 30 лева и да подадат заявление до Декана по образец, който се предлага в книжарницата в Ректората на ПУ „Паисий Хилендарски“, ксерокопие или уверение за завършена бакалавърска или магистърска степен. Срокът за подаване на заявленията е от 20 септември до 20 октомври в кабинет № 225 в Ректората. Резултатите ще бъдат обявени на 24 октомври.

Записването ще продължи от 27 до 31 октомври в същия кабинет, като още тогава всеки студент ще трябва да заяви 2 избираеми дисциплини от учебния план на магистърската програма, публикуван на сайта на Юридическия факултет в секция Магистърска програма „Публична администрация“ – law.uni-plovdiv.bg.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Продължава делото срещу Бизюрев за убийството на Митко от Цалапица

В Окръжния съд в Пловдив продължава делото срещу Рангел Бизюрев, обвинен в жестокото убийство на 24-годишния Димитър Малинов в Цалапица. По делото днес ще бъдат разпитани още свидетели и експерти. На предишното заседание в края на миналата година беше разпитан студент, привлечен като поемно лице, който внесе смут с показанията си за..

обновено на 06.02.25 в 08:42

Започва строителството на пътя до Мулдавския манастир

Започва строителството на пътя към Мулдавския манастир „Света Петка“ край Асеновград.  Дължината на пътната отсечка е около 3 километра – от главния път Асеновград – Кърджали до светата обител.  Изграждането на пътя до манастира се чака от много години. От него са асфалтирани около 500 метра, но заради кариерата за инертни материали в близост..

публикувано на 06.02.25 в 06:47

Затварят пътен участък между Пещера и Пловдив

Затварят за движение участък от пътя Пещера – Пловдив между пътен възел „Прослав“ на околовръстното и кръстовището за село Оризари.  Пътният участък ще бъде затворен от 8:30 до 17 ч., съобщават от фирмата-изпълнител на ремонтните дейности „Европейски пътища“. Движението ще бъде пренасочено през село Златитрап. 

публикувано на 06.02.25 в 06:44

Мъж от Брезе почина, линейка не могла да стигне до дома му

64-годишен жител на девинското село Брезе е починал, след като е носен с носилка по черен път до линейката. На мъжа му прилошало днес следобед и бил подаден сигнал на тел.112. До къщата му обаче не може да стигне линейка и кметицата на селото Ирина Кочовска организирала няколко мъже, които да свалят на носилка човека до линейката.  По пътя, който води..

публикувано на 05.02.25 в 20:37

Майката на загиналия Марти дари парите за болно бебе

Майката на Марти - момчето от Стамболийски, което загина след опит за селфи, дари събраните пари за лечението на друго болно дете.  До момента събраните дарения за 12-годишното момче бяха 2 290 евро или 4580 лв. Сега парите отиват за лечението на бебе Карина. Момче пострада тежко от токов удар На страницата си във Фейсбук майката на Марти..

публикувано на 05.02.25 в 20:17