Държавната комисия за енергийно и водно регулиране прие окончателно решение за нови по-високи цени на електроенергията, които трябва да влязат в сила от днес - 1 октомври. Очакваното повишение е в рамките на предварително обявеното - близо 10 на сто.
Заседанието на регулатора отново се проведе на фона на протести срещу увеличението на цената на тока, а сградата на ДКЕВР беше подложена на яйчен обстрел.
Най-голямо увеличение на дневната тарифа - с 9.9 ще плащат клиентите на ЧЕЗ, с един процент по-малко ще им струва нощната тарифа. Поскъпването на тока за абонатите на ЕВН е с 9.7 на сто за дневна и 9.31 за нощна тарифа.
С 9.8% скача цената на тока през деня за абонатите на Енерго про, а потреблението им на електроенергия през нощта се увеличава с 9.5 на сто.
От енергодружествата предупредиха още, че новите фактури ще съдържат две стойности – по стари и нови цени, и предложиха на абонатите самоотчет на електромерите.
Междувременно стана ясно, че от Нова година ще има и следващо увеличение на цената на тока с около един процент. С него ще бъде завишена цената на изкупуваната от топлофикациите електроенергия. Целта е да се осигури безпроблемно подаване през студените месеци.
В Пловдивския Районен съд ще се проведе заседание по искането на Георги Георгиев, подсъдим за малтретирането на Дебора Михайлова, за пускането му под по-лека мярка за неотклонение. Това е четвърто такова искане, след като миналия декември Пловдивският окръжен съд за пореден път отмени освобождаването на Георги от задържане под стража в парична..
Днес отбелязваме Международния ден за безопасен интернет. Целта на инициативата е да повиши сигурността и отговорността при употребата на новите технологии и особено сред децата и младежите. Само за последните 6 години възрастта, на която най-много български деца влизат за първи път в интернет, е спаднала с 3 години – от 9 на 6 години. Едва 50 на сто..
Днес ще бъде предимно слънчево, но над източните райони облачността ще се увеличава. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, в Източна България - умерен от север. Максималните температури ще бъдат предимно между минус 1° и 4°, в южните райони – до 8°, в Пловдив - около 5° . В планините ще бъде слънчево. Ще духа умерен вятър от..
Без загинали по пътищата в Пловдив и областта е преминала изтеклата седмица от 4 до 9 февруари, отчетоха от сектор „Пътна полиция“ към областната дирекция на МВР. Все пак през това време са станали 42 катастрофи с четирима ранени, което също се отчита като положителен факт, посочи инспектор Стоян Войводов от това полицейско формирование. Също..
Днешната сутрин е най-студената от началото на зимата в Смолянско, съобщиха от Метеорологичната станция на връх Рожен. Минус 15 градуса е измерената температура в Чепеларе, а на върха температурата е паднала през нощта до минус 11 градуса. Всяка зима има мразовит период, който е между седмица и десет дни, коментира дежурният в метеорологичната станция..