11-те мандата в 17 РИК – Пловдив област вероятно се разпределят по следния начин. ГЕРБ взема 4 мандата и вкарва като депутати Методи Андреев, Катя Попова, Здравко Димитров и Силвия Хубенова. Попова, която е от Първомай, стана втора в листата на герберите след преференциален вот от девето място.
БСП ще има двама народни представители и това са Димитър Дъбов и Манол Генов, който от осмото си място измести с преференция втория в листата Галин Дурев. ДПС има един мандат и ще се представлява от Джевдет Чакъров. Реформаторският блок вкарва Николай Ненчев, Патриотичният фронт Борис Ячев, България без цензура Мартин Иванов, а Атака – Магдалена Ташева.
Данните обаче не са окончателни, тъй като Атака и Реформаторският блок може и да не вкарат депутат, тъй като данните им са малко над 4-процентовата бариера. Тогава мандатите им ще бъдат преразпределени между другите политически сили, но това решава ЦИК, която все още не е готова с информацията за разпределение на мандатите по райони.
ГЕРБ печели 34,18% от гласовете в 17 Многомандатен избирателен район Пловдив област. Данните са на база 100% от протоколите на секционните избирателни комисии. На второ място в областта се нарежда БСП с 20,83%. Третото място е за ДПС с 10,81. Четвърта политическа сила е Патриотичният фронт с 7,75%, следва ББЦ със 7.22%, а Реформаторският блок има 5,56%. Атака в Пловдивска област събира 4,21% от гласовете, а АБВ – 4,12.
Вряла минерална вода е нанесла изгаряния на майка и на бебето ѝ в златоградското село Ерма река, съобщи БТА . Инцидентът е станал в началото на седмицата, уточняват от кметството. Жена и едногодишния й син се разхождали по улицата до шофьор, който пълнил с минерална вода цистерна за хотел в Златоград. Маркучът се отскубнал и врялата вода, с..
Жителите на село Труд отново излязоха на протест за нормален превоз до Пловдив. Местните хора блокираха частично между 16:30 и 17:30 ч. движението по Карловския път - от селото до кръговото към Пловдив и обратно, какъвто беше маршрутът на протестиращите. Шествието премина без инциденти под охраната на служителите на реда. Протестиращите..
Над 300 участници от 30 страни се представят на 9-ата Глобалната конференция за винен туризъм на UN Touism в Пловдив. Това е най-големият световен формат за този вид туризъм . Българското издание на форума ще подчертае връзката между винения туризъм и изкуствата, представяйки и двете като важни средства за опазване на наследството, насърчаване..
Жителите на село Труд се канят да излязат отново на протест за нормален превоз до Пловдив. Протестите на местните хора продължават , докато кметовете на Пловдив и Марица поемат публична отговорност за редовна автобусна връзка. Това заявиха от сдружение "Бъдеще за Труд", след като в петък транспортното министерство съобщи, че до 100 дни се..
Провеждането на спортното събитие "Цветен маратон" налага спирането на движението в пловдивския район "Тракия". От сутринта до приключването на кроса се сппира трафика, включително и на автобусите от масовия градски транспорт, по бул. "Освобождение"- южно платно – от кръстовището с бул. "Асеновградско шосе" до кръстовището с ул. "Свети Княз Борис..