Областният управител на Смолян Димитър Кръстанов ще сигнализира ДНСК, МОСВ, МИЕТ и МЗ за инвестиционното намерение в смолянския квартал „Устово“- изграждане на ТЕЦ с биомаса.
Кореспондентката ни Радостина Чернокова обобщава реакциите на институциите и гражданите, начело с председателя на инициативния комитет Христо Гиневски.
Репортажът е в звуковия файл.
70 стажанти от Центъра за специализация и професионална подготовка в Пазарджик при Академията на МВР положиха клетва. На тържествената церемония в полицейския център присъстваха заместник министрите на вътрешните работи Тони Тодоров и Филип Попов и полицейски началници. След почти 7 месечна първоначална полицейска стажантите стават пълноправни..
Ученици от смолянския квартал Устово събраха над 8 700 лева за лечението на болно дете. По тяхна инициатива се проведоха благотворителен концерт и базар в читалището за събиране на средства в помощ на 10-годишния Михаил. Към проявите се присъединиха десетки танцьори, певци и музиканти. Учениците от Основно училище „Стою Шишков“ в Устово успяха да..
Ученици и родители поискаха на протест оставката на директора на училище „Георги Брегов“ в Пазарджик и най- строги наказания за момичетата от 6-ти и 7-ми клас, участвали в побоя над тяхна съученичка по- рано тази седмица. Публикуваните в социалните мрежи кадри скандализираха Пазарджик. Ние сме тук, за да подкрепим момичето, което е..
Ремонт на ремонта се налага на улица в Ягодово. След изграждане на нова канализация на улица „Христо Ботев“ и последвалото й асфалтиране, се появява пропадане на участъци. Кметът на Община Родопи Павел Михайлов е наредил възстановяването на компрометираните участъци за сметка на фирмата-изпълнител. Улицата е в гаранционен срок от 8 години, което..
След няколко часа дебати новият състав на пловдивския Районен съд днес даде ход на рестартирания процес по делото „Дебора“. Съдията Спасимир Здравчев последователно отхвърли поредицата от три опита на защитата на подсъдимия за насилието над девойката Георги Георгиев да бламира старта на делото. Рестарт на делото "Дебора" в Пловдив..