Напрежението между партиите в Реформаторския блок нараства, а раздорите в коалицията придобиха нови измерения – словесна престрелка под формата на язвителни вицове, замаскиращи подхвърлени упреци и отказ на коалиционни партньори да седнат един до друг в телевизионо студио.
Антоанета Христова: Почнахме да си говорим с много метафори особено сферата на управляващата група. Спомнете си песните, които бяха сигнал-послание за другата страна по време на преговорите, сега вицове. Знаете ли в психологията кога се казва, че човек в комуникацията използва много метафори? Тогава, когато има много емоция, но не може да я изрази вербално, т. е. не може да я изкаже, не може и да я извика. Още от създаването на Реформаторския блок ние знаем, че там има проблеми. Те са на ниво, първо, идеологическо, говорим, че ДСБ е много по-вдясно отколкото примерно една България на гражданите, та даже и СДС. Там има хора, които нямат обща история, които по различен начин са развили своята политическа биография и тя по някакъв начин не е приемлива като развитие от страна на партньора. И в тези междуличностни и междуидеологически различия е заложен ключът, то не е ключ, заложен е конфликтът. Така че това се очакваше, то не е нещо, от което всички ние сме изненадани. Може би сме изненадани от това, че те все още се държат здраво и че все още Реформаторския блок съществува. Това е изненадата. Не са изненада конфликтите.
Когато се прави една коалиция в политиката – това не е като в семейството да се вземеш и по любов, обикновено се вземат по ясно разписан интерес, с ясно поставени цели и път за постигането им. Надявам се те да го имат вътрешно разписан и ми се струва, че всичките елементи на Реформаторския блок разпознават своя интерес в тази група.
Не мисля, че ще има сътресение в управлението ако нещо там стане, пък и то не е казано, че те ще излязат от голямата коалиция – т. е. всеки си има своите министри, своите цели, своята борба в съответния ресор и в момента наблюдаваме бурята в чашата на реформаторите, която именно, защото е видима, е ето, това е още нещо, което казват и хората в политиката – никога не си показвайте мръсното бельо публично, защото избирателя не обича да го вижда, веднага се отблъсква от този, който му го показва и по този начин се отмества основната тема какво става с политиките, как върви примерно сега приемането на бюджета, а той трябва да бъде основната тема.
По-големият въпрос не е ли това как организация, която не може да се разбере отвътре ще управлява страната? Тези вътрешни различия няма ли да им попречат да участват успешно в управлението на държавата? Подобно на политическата арена не е ли в криза и нашият патриотизъм, който беше буквално нокаутиран след боксовия мач, в който Кубрат Пулев загуби срещу украинеца Владимир Кличко? Измеренията на националната ни гордост, която ни донесоха с второто място на Детската евровизия Крисия и близнаците Хасан и Ибрахим? Кога ще излезем от това самосъжаление, че за нищо не ставаме, че едва ли не сме нещастници и т. н.?
На тези и други въпроси можете да чуете отговорите и коментара на Антоанета Христова.
"Нито един от сигналите, които в момента се излъчват, не могат да се приемат за достатъчно достоверни. Или като знаци по посока на несъздаване, или създаване на правителство. Смятаме, че в момента всички играят позиционна игра, която трябва да излъчва посланието към избирателите, а именно - че всички искат да има правителство. В момента всички..
"По пътищата в Пазарджишка област няма закъсали автомобили и бедстващи хора", каза Мирослав Стоянов, говорител на Областната дирекция на МВР. Той съобщи, че е отпаднало ограничението за товарни автомобили над 12 тона с ремаркета и полуремаркета по пътя Велинград до границата в Благоевградска област. Остава обаче, забраната такива автомобили да се..
Инцидентите на пътя с жертви са в пъти по-малко при лошо време като снеговалеж, проливен дъжд или мъгла. Това става ясно от изследване на Института за пътна безопасност. От него става ясно, че през изминалата година при лоши условия са загинали 10 души или 2% от всички загинали при катастрофи през годината. Докато когато времето е..
Какво е да живееш 104 години? Историята на сладкаря Хачик Дикран Хачатурян Какъв е смисълът на живота и тайната на дълголетието? Колко сладък може да бъде животът, ако цял живот си подслаждал живота на другите? Отговорите на тези въпроси се крият в историята на 104-годишния Хачик Дикран Хачатурян, роден през 1920 г. в Бурса, Турция...
Общо 12 сигнала за аварийни ситуации са подадени през двата дни на снеговалеж в Пловдив, като в рамките на час всяка от ситуациите е била овладяна. Това съобщи директорът на общинското предприятие "Градини и паркове" Антон Георгиев в програма "Ден след ден". И в момента около 15 души от аварийните екипи, които режат клони и дървета, са на терен...