Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Защо? Вижте темите в "Ден след ден" на 8 януари

Защо? Това е мотото на една от най-сполучливите днешни рисунки в мрежата на колеги и почитатели на загиналите от френското издание „Шарли Ебдо”, на която има молив, писец и гумичка, потопени в кръв, с още въпроси – Това пушка, "Калашников" и граната ли са?

Кървавият атентат от вчера повлече след себе си още няколко такива събития – почина френската полицайка, простреляна сутринта от неизвестен мъж в южните предградия на Париж, друг общински служител е в критично състояние. Вероятно като отговор от крайнодясно настроените, неизвестни хвърлиха граната по джамия в град Льо Ман – какво следва за Франция, за Европа, за България и за света – въпросите в това издание на „Ден след ден” ще са към журналиста Иво Христов, работил в Радио Франс Ентернасионал, в парижкото издание „Europe Magazine” и в института на името на Франсоа Митеран, както и към ректора на Академията на МВР доцент Иво Великов, след изявлението на главния секретар на ведомството Светлозар Лазаров, че съществува риск за сигурността на всяка от страните членки на Европейския съюз, включително и България.

За бъдещето на Стадион „Пловдив” – темата ще продължим в разговор с народния представител Методи Андреев от УАСГ /бившия ВИАС/, който бе в работната група, изготвила преди няколко години експертизата за здравината на вече построеното съоръжение. Предстоящите съкращения в БДЖ предполагат спирането на няколко влака по направлението Пловдив – Асеновград, заради което ще има протести – за тях ще чуем репортаж от кореспондентката ни Емилия Куюмджиева. Това са само част от темите в „Ден след ден” веднага след новините в 15 ч.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 08.02.25 в 07:15

В Гърция цените на основните храни са с поне 30% по-ниски

Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..

публикувано на 07.02.25 в 16:06

В дърводобива ножът е опрял да кокала, нужни са спешни мерки

Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас?  Според проф. Васил Живков, председател на УС на..

публикувано на 07.02.25 в 15:12

Държавата може са спре грабежа на големите вериги, стига да иска

Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че  "цените в големите търговски вериги у нас са..

публикувано на 07.02.25 в 15:04

Пловдивчани и "за", и "против" бойкота на 13 февруари

Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..

публикувано на 07.02.25 в 12:28