Реформаторският блок ще издигне кандидати за кмет във всички общини, в това число и в Пловдив. Това съобщи депутатът от 16 МИР Димитър Шишков.
Утре ръководствата на партиите от РБ се събират, за да решат начина, по който ще се издигат кандидатите на местния вот.
В петък от квотата на РБ за шеф на Областната земеделска служба в Пловдив е назначен съветника от община Родопи Павел Гемишев. Реформаторите имат нагласа да получат постове в управлението на всички нива в държавата, заяви още д-р Шишков. Преговорите с ГЕРБ продължават, досега нямаме одобрение на други наши кандидати, допълни той.
С молебен в катедралния храм „ Успение на Света Богорициа“ отслужен от митрополит Николай и с поклонение пред паметника на освободителите на хълм Бунарджика в Пловдив беше отбелязан националният празник на България 3 март. Стотици пловдивчани се изкачиха до върха, където през 1881 година е открит първия в страната паметник на..
Честванията за 3-ти март в Пазарджик започнаха с тържествено поднасяне на цветя на паметниците и паметните плочи на героите на освобождението в града, а след това продължиха с празнично шествие, на което ще бъде разпънато 100-метрово българско знаме. 150 трибагреника раздаде община Асеновград на гражданите по повод Националния празник на..
С поход до връх Мечи чал и тържествена проверка-заря Чепеларе ще отбележи 147 години от Освобождението на България. Участниците в празничното шествие ще поднесат цветя пред паметника на загиналите във войните чепеларци, а след това ще тръгнат на традиционния поход до връх Мечи чал. Проявата се организира за 25-ти пореден път съвместно с фондация..
Няколкостотин скиори и сноубордисти се включиха в голямото ски спускане с носии в курорта Пампорово на Националния празник 3-ти март. Голям трибагреник беше спуснат и по писта Стената. Тазгодишното издание на спускането бе и с участие на групи от Белгия и Франция. Шествието с национални знамена, родопски каба гайди и скиори, пременени в..
Юбилейно десето пътуване с Родопската теснолинейка, посветено на националния празник на България, се организира днес. Това съобщиха от Гражданско сдружение „За теснолинейката”. Събитието е съвместно с БДЖ-Пътнически превози, Община Велинград и Община Якоруда, и цели популяризиране на живописния железопътен маршрут от Септември до Добринище. Идеята..