Заповед за принудително изземване на плувен комплекс „Нептун” от концесионерите ще бъде разписана до края на седмицата, съобщи кметът на Пловдив Иван Тотев.
По думите му софийската фирма „Дейли”, в момента незаконно отказва да предаде общинския обект, въпреки изтеклия още на 10 януари 15-годишен договор за концесия.
Кметът Иван Тотев е категоричен, че икономическата ситуация в страната и в Пловдив е променена и концесията, добра за времето си, в момента не вкарва достатъчно пари в местната хазна. Намеренията на Община Пловдив е комплексът да бъде разделен на части и всяка от тях да бъде отдавана под наем. Според кмета по този начин в общинската хазна ще влизат 4 пъти повече приходи от съоръжението.
Припомням, че концесионерите поискаха в края на миналата година удължаване на договора при същите условия - за още 10 г. Мотивът им бе, ченаправените инвестиции по договр и плащаната годишна такса от 15 000 лв. без ДДС, са коректно извършвани през годините.
Искането им обаче, беше изтеглено от сесията на Общинския съвет, след като стана ясно, че няма необходимата подкрепа. Оттогава насам те отказват да предадат общинския имот от близо 40 дка и заведоха няколко жалби в административния съд.
В края на миналата седмица отказаха да подпишат документацията и влязоха в задочен спор със заместник кмета инж. Димитър Кацарски.
Днес той отново подчерта, че в случая общината спазва закона и концесии, сключени преди 2012. не могат да бъдат удължавани, а общината е длъжна да приеме обекта след изтичане на срока на договора.
Временна организация на движението се въвежда на кръстовището на ул. „Царевец“ и бул. „Пещерско шосе“ Временна организация на движението се въвежда на кръстовището на бул.„Пещерско шосе“ и ул.„Царевец“, съобщават от ОП „Организация и контрол на транспорта“. Заради строително-монтажни работи по проект „Реконструкция и изграждане на..
Литийно шествие ще се проведе тази вечер за празника на митрополитския храм „Света Марина“ в Пловдив. От 18 часа в навечерието на празника на Св. Марина ще започне шествието с копие на чудотворната икона на Св. Богородица Божигробска, от катедралния храм “Успение Богородично” до митрополитския храм “Св. Марина”. Там ще се отслужи празнична..
БАБХ въвежда допълнителни временни ограничителни мерки заради откритите огнища на шарка по дребните преживни животни в Пловдивска област. За срок от 21 дни се въвежда забрана за придвижване, търговия, транспорт и извеждане на паша на животните в цялата област. Изключение се допуска само за животните, предназначени за незабавно клане или преминаващи..
Районният съд в Пловдив промени мярката за неотклонение от „постоянно задържане под стража“ в „парична гаранция“ на обвиняемия по делото „Дебора“ – Георги Георгиев. Размерът на паричната гаранция е 25 000 лева. „Магистратите прецениха, че дългият срок, в който е задържан подсъдимият, е отслабил интензитета на онази опасност, която..
Над 63% от местата държавна поръчка в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“ за академичната 2025/2026 година са запълнени след първо класиране. Изцяло заети са местата в специалността „Педагогика на обучението по физическо възпитание“ задочна форма на обучение. Приети и записани във висшето училище са 2410 първокурсници, като 1907..