Кирил Рашков, известен като Цар Киро, ще остане в ареста поне до 10-и март, реши окончателно Апелативният съд в Пловдив. На тази дата изтича максималният 8-месечен срок, в който законът допуска престой в ареста.
Апелативните съдии потвърдиха постоянния арест и отказаха да го заменят с домашен, въпреки че защитата пледира за влошено здравословно състояние на Цар Киро.
Рашков може да бъде освободен на 10-и март, ако дотогава Специализираната прокуратура не внесе в съда срещу него обвинителен акт, стана ясно след днешното съдебно заседание.
На него изненадващо двамата адвокати Иван Димов и Росица Драгинова поискаха Апелативният съд да си направи отвод заедно със заместник-апелативния прокурор Божидара Попова, тъй като последното обвинение срещу Рашков е за организирана престъпна група, което изисква с него да се заеме Специализираният съд в столицата.
Съдия Васил Гатов обаче обясни, че ако се повдигне такъв спор, той може да удължи престоя на Рашков в ареста извън законовите 8 месеца, което е в нарушение на Европейската конвенция за правата на човека. Затова Гатов оповести решението на 3-члениия състав на Апелативния съд, който уважи искането на прокурора Божидара Попова, Цар Киро да остане в ареста. В мотивите си тя наблегна, че има по-голяма опасност Рашков да извърши ново престъпление, отколкото да се укрие.
Представителката на обвинението подчерта, че в иззетия от дома на Цар Киро компютър са открити „интересни неща”, които засега са известни само на наблюдаващия прокурор от Специализираната прокуратура. Припомням, срещу Рашков има повдигнати обвинения за контрабанда и съхраняване на 501 грама живак, както и на нерегистрирани сребърни и бронзови монети. Кирил Рашков е в следствения арест вече 7 месеца, след като през юли миналата година бе задържан при зрелищна акция на ДАНС пред хотела му в Пловдив.
Над по-голямата част от страната времето ще бъде предимно слънчево, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. Значителна облачност ще има над югозападните райони, Източния Предбалкан и по крайбрежието на морето. Само на отделни места там ще превали слаб сняг, по южното крайбрежие дъжд и сняг. Ще духа слаб до умерен източен, в..
Над 4000 певци, инструменталисти, танцьори и художници от седем държави се включват в 11-то издание на Международния конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство „Орфееви таланти“ в Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство „Проф. Асен Диамандиев“ (АМТИИ) в Пловдив. Днес и утре в Академията ще си дадат среща творци от..
Две момчета на 14 и 16 години са приети в Спешното отделение на МБАЛ – Пазарджик само за ден след употреба на алкохол и енергийна напитка. От болницата уточняват, че 14-годишно момче от Пазарджик припаднало в училищен двор и било докарано в болницата с линейка на Спешна помощ, след като му е оказана първа помощ на място. Детето обяснило, че му..
Официално бе даден старт на строителството на пътя към Мулдавски манастир „Св. Петка“ над Асеновград. Участъкът е с дължина близо да километра, като се предвижда изграждане на втора лента на пътя, което ще позволи безпроблемно преминаване не само на леки коли, но и на атобуси и тежкотоварни автомобили. Пътят се строи с държавно финансиране на..
От началото на годината досега пловдивските криминалисти са иззели 9,5 килограма високорискови наркотични вещества. Сред тях са 5 килограма синтетични канабиноиди, 3 килограма марихуана, 900 грама амфетамин, както и кокаин и екстази, съобщиха от полицията. Конфискувани са и 361 вейпове със съдържание на хексахидроканабинол. При акциите са..