За нарушения на пътя, заснети с мобилни камери, отново ще се налагат санкции. Това реши Народното събрание, което одобри на второ четене промените в Закона за движение по пътищата. Депутатите задължиха КАТ предварително да предупреди къде ще постави камери.Това ще става чрез специални пътни знаци, чрез медиите или на интернет страницата на МВР, решиха народните представители.
Мобилни камери на пътя бяха спрени в началото на 2014 г. с решение на Върховния административен съд. Аргументът беше, че употребата им е незаконна, защото данните от тях могат лесно да бъдат манипулирани. Според МВР обаче след забраната на мобилните камери са се увеличили нарушенията по пътищата както и инцидентите с жертви.
"Решението на парламента е закъсняло, защото най- важната причина за катастрофите у нас е високата скорост", коментира пред Радио Пловдив Владимир Тодоров от Българската асоциация на застрахованите и пострадали при катастрофи. По думите му 150 мобилни камери бездействаха в продължение на една година. Той цитира, изследване, според което, за да има тотален контрол върху движението по пътищата у нас, трябва да има около 300 стационарни и 500 мобилни камери.
Петицията срещу клетките за телета ще бъде внесена в Народното събрание днес с участието на депутати и с награждаване на фермери за хуманно животновъдство. Инициативата е на организацията “Невидими животни”. Председателят й Стефан Димитров заяви за програма “Точно днес“, че това не е просто събитие, а повратна точка в отношението към..
Каня всички служители на бившата пицария, които са си позволили да осъществят този хулигански акт, да посетят Регионалния исторически музей в Пазарджик, да доведат и децата и семействата си! Нека дойдат да се запознаят с институцията на паметта! Това заяви пред Радио Пловдив директорът на музея Борис Хаджийски след недопустимата, по думите му,..
Как се управлява Пловдив, вече близо 2 години, с обещания за резултати и мащабни проекти. Разликата между обещано и свършено коментира в програма "Точно днес" журналистът Любомир Минчев. Според него до този момент кметският екип не може да получи добра оценка като за това причините са много. Темата за слабата и силната кметска власт е много..
Справя ли се българското правителство с подготовката за въвеждането на еврото или подсилва с действия страховете на българите? Според икономиста Боян Дуранкев сама по себе си валутата не носи инфлация или дефлация. По думите му България, целият Европейски съюз, а не само еврозоната, имат тежки икономически проблеми. Той посочи, че правителството..
Американският президент Доналд Тръмп ще приеме днес в Белия дом украинския държавен глава Володимир Зеленски. Двамата ще обсъдят пeрспективите за прекратяване на войната в Украйна.По-късно към тях ще се присъединят и европейски лидери. В петък Доналд Тръмп се срещна с Владимир Путин. Възможен ли е мир в Украйна? „Оптимистът в мен..