Камион с неукрепен товар предизвика тежка катастрофа, която по чудо завърши без жертви и пострадали, съобщиха от пловдивската полиция.
Произшествието е станало в понеделник, около 9 часа, на пътя между селата Калековец и Стряма.
Там товарен “Мерцедес”, управляван от 65-годишен шофьор от Раковски, превозвал метални улуци, които обаче били безразборно натоварени в каросерията.
По време на движението една от тръбите изхвърчала и се стоварила върху движещия се се отзад лек автомобил “Пежо”, който се изхвърчал и се преобърнал в крайпътна канавка.
Пострадал е водачът на колата, на 55 години от Пловдив. Оказана му е медицинска помощ и е освободен за домашно лечение. Двамата мъже са тествани с дрегер за алкохол, резултатите са отрицателни.
Зрелищна катастрофа затрудни временно движението на изхода на Пазарджик в посока за Пловдив. След удар между две коли, едната - с бургаска регистрация - се е обърнала по таван. Шофьорът й е транспортиран за преглед в МБАЛ Пазарджик само с повърхностни травми.
Очаквано община Пловдив избра консорциума „Космос - 2024“ за основен ремонт и на кино „Космос“ и облагородяването на пространството пред него. В обществената поръчка участваха още две фирми, но бяха отстранени, тъй като офертите им не отговарят на предварително зададените критерии. Така обединението между Главболгарстрой и Климатроник е..
Общественият посредник на Пловдив Борислав Стаматов предлага реферндум за съдбата на паметника на Съветската армия, известен като Альоша. Това става ясно от годишният отчет на институцията, който ще бъде гледан на сесия на Общинския съвет на града. В документа се посочва, че в началото на миналата година е постъпил сигнал от пловдивчанин,..
Децата от ДГ „Осми март“ не са с хранително отравяне, съобщиха от РЗИ - Пловдив. Продуктите са били в срок на годност и са били съхранявани правилно. Взетите проби от храната и от повърхностите в ДГ „Осми март“ са били отрицателни. Това означава, че неразположението у децата е било заради вирус, обясни д-р Аргир Аргиров, директор на РЗИ –..
Срокът за временна закрила на гражданите на Украйна у нас се удължава до 4-ти март 2026 година. По повод това решение на Министерския съвет от МВР – Пловдив съобщиха, че са обособили 6 гишета за административно обслужване по това направление. Независимо от адресната си регистрация на територията на Пловдивска област, украински граждани могат да..