900 бакалаври и магистри от Факултета по икономически и социални науки на ПУ „Паисий Хилендарски” ще получат дипломите си на две церемонии в новата спортна зала на висшето училище.
Ректорът професор Запрян Козлуджов ще награди отличницитеот юбилейния - 20 випуск на факултета.
Икономическият факултет е създаден през 1994 г. само с едно професионално направление, с една специалност – „Макроикономика” и с по-малко от 200 студенти.
Днес Факултетът по икономически и социални науки обучава около 4000 бакалаври и магистри, с което държи първото място в ПУ по общ брой студенти и произвежда най-много магистри от университета.
Повечето от специалностите на факултета отново са в Топ 20 на общо над 100 дисциплини на ПУ по време на кандидат-студентските кампании. От тази година в Икономическия факултет ще се изучават 2 нови бакалавърски специалности – „Счетоводство” и „Публична администрация”.
Масирано полицейско присъствие с цел "охрана на обществения ред" заради множеството обявени за неделя събития в Пловдив . По повод отбелязването 1700-годишнината от Първия Вселенски събор и празника на небесния покровител на Пловдив – св. апостол Ерм, още от 7 ч. внеделната утрин на главната пешеходна улица ще има осезаемо присъствие на униформени...
ВКС намали присъдата на бившия полицай, прегазил дете на пешеходна пътека в Братаница. Така Владимир Панайотов ще лежи в затвора 3 години и 4 месеца за причиняването по непредпазливост на смъртта на 6-годишната Моника вместо 4 години. Катастрофата стана на 19-ти юли 2021-ва година. ВКС приема за неоснователно твърдението на частния..
Петимата обвиняеми по шумно известния контрабанден канал за цигари край Пловдив застават пред съда. През ноември миналата година ГД БОП разби два склада в Скутаре и Царацово, в които бе открито рекордно количество цигари без бандерол за почти 10 милиона лева. В обвинението към петимата, единият от които е украинец, се посочва, че са наели..
Въпреки забраната за движение по път Девин - Михалково - Кричим, в района на 79-ти километър, тирове, камиони, автобуси и леки коли преминават необезпокоявано по неукрепеното свлачище. На 15 май пътят бе затворен заради пропадане на подпорна стена. Пътната конструкция е разрушена, пропаднала е цялата лява лента за движение, а дясната е подкопана и е..
Започнаха взривните дейности на ул. "Генерал Данаил Николаев" 75 в Пловдив, които ще продължат между 3 и 6 месеца три пъти седмично. Ще се извършват по 4 контролирани взрива, съобщи инж. Вехби Паликаров, управител на фирмата-изпълнител. Теренът се подготвя за изграждането на голям жилищен комплекс. “Има изискване за подземни гаражи и..