Премиерът трябва да направи промени в кабинета, ако иска да го оздрави. Това каза пред журналисти в Пловдив президентът на България (2002-2012) Георги Първанов, който е и председател на ПП АБВ. „Няма как с толкова пробойни в кабинета да се каже, че правителството е силно”, смята Първанов. „За политиките, които оспорва, партия АБВ ще предложи своите алтернативни виждания”, добави той.
Въпреки това, Първанов призова да не се преекспонира темата с оставките. „По-важното сега е да бъде довършена работата в правителството. АБВ има ангажимент да довърши започнатото с приемането на пакета за социални реформи, предложени от вицепремиера Ивайло Калфин, за да бъде партията алтернатива в самото правителство”, смята още Георги Първанов.
Георги Първанов, президент на България (2002-2012) и председател на ПП АБВ, заедно с представители на младежката организация на партията, поднесоха в 9.30 часа венец и цветя на паметника "Альоша" в Пловдив.
В 10:30 часа в зала "Съединение" на Историческия музей в Пловдив се състоя младежка кръгла маса на тема: "Никой не е забравен и нищо не е забравено". Организатори на събитието са Градски съвет на АБВ-Младежи в Пловдив. Участници в дискусията бяха Георги Първанов, Нина Найденова - председател на АБВ-Младежи и членове на Изпълнителния съвет на младежката организация.
Дискусията е част от поредицата от национални кръгли маси,на които се дискутират важни въпроси за България и младежта. Тя е посветена на 70-годишнината от участието на българската армия в заключителната фаза на Втората световна война през 1944-1945г.
Пет града се вдигат на протест за справедливи наказания във връзка с жестокото убийство на Димитър Малинов в пловдивското село Цалапица. Това става ясно от публикацията на почернената майка Атанаска Бакалова в социалните мрежи. Протестите ще се състоят по едно и също време - на 30 март, неделя, от 16 часа, и на едно и също място - пред съдилищата..
Ограничават движението заради мача между ПФК „Ботев“ - Пловдив и ПФК „ЦСКА 1948“ – София, който ще се проведе на стадион „Ботев“ от 14:30 ч., съобщиха от ОП „Организация и контрол на транспорта“. От 12.30 ч. до 17.30 ч. изцяло или поетапно, ще се спира движението на пътни превозни средства по улиците „Богомил“ в участъка от кръстовището с бул...
България е готова да приеме за лечение пострадали при пожара в дискотеката в град Кочани. Броят на жертвите нарасна до 51 , предаде репортер на БГНЕС. Официално бе съобщено, че броят на жертвите при пожара в дискотеката на град Кочани, разположен в източната част на РС Македония, е нараснал на 51 души, а над 100 са ранени. Това обяви вътрешният..
Ново земетресение на границата ни с Гърция вся паника. Земетресение с магнитуд 3,4 по Рихтер бе регистрирано тази сутрин в района на град Струмица, Северна Македония. По данни на Националния Сеизмологичен Център към Национален Институт по Геофизика, Геодезия и География - БАН, събитието от 16 март 2025 г., от 05:13 часа българско време е с епицентър..
В двора на Аграрния университет в Пловдив се проведе Национална юбилейна изложба на каракачански кучета по повод 20 години от официалното признаване на породата. Каракачанското куче е официално признато като първата автохтонна порода селскостопанско животно у нас на 10 август 2005 г. от Комисия по породи животни към Министерството на земеделието..