Служител на МОН ли е Пейо Яворов или наднича от друга социално значима структура и с каква законодателна мантра ще опазим националния дух от язвите на дигиталното време?
В лабиринта на сбърканите представи, обрасли в лианите на ценностна подмяна като екваториална гора, служителите на храма проклинат, любовта ни връхлита с високите скорости и звъна на парите, а поезията...........ех, каква ти поезия за обич и блянове - разровиш ли я ......... защо метафорите се превръщат в мачете за младостта, недочакала като 20-годишен призрачен сън появата на нов закон за образованието. Синдром на отложения живот, ще кажат психолозите и огледало на нашето ежедневно живеене в свят, от който могат да бъдат генерирани доста над 11 милиона варианти на слабоумие и абсурди.
Току що отминалите матури формулираха въпрос: Какво ли всъщност можем да искаме от невинната зрелостна младост – по презумпция - сянка на зрелостта на това общество, което живее несретно, опиянено от грижи и недумяващо още - как така всеки пети младеж от 18 до 24 години у нас нито работи,нито пък учи, че 5% от българите не са прочели нито една книга в живота си, а 27% от цялата клетка на нацията са категорични, че това не е никакъв пропуск и че четенето на книги не води до нищо добро и накрая, защо ли все още не са пристигнали пожарникарите да изпепелят до безпаметност с 451 градуса по фаренхайт душевните трепети на поколения – изглеждащи като антикварен модел. В условия на безработица в изобилие – работната сила е дефицитна, бедността е тотална, банките обаче са пълни с пари, а в същото време инициативи и иновации няма. Е тогава какъв модел на живота би могъл да предложи за разсъждение произволният казус генериран за зрелостника при такива условия? Премиерът намекна, че ако има иновативни хора..с идеи............................... Ех, иновативният човек - новата генерация с добра адаптация в политическата ориентация, в адекватна с икономическите условия корелация, с мястото, обстоятелствата, със световните ценности, информация, аргументация, интерпретация, мотивация, са си просто жалка апликация в хастара на подмяната и стрес тест за умуващите над мащаба й. За доброто й дървото, извън популизма, за загадъчните маршрути на скъпите болнични хапчета, които ще си имат нещо като граждански номер за идентификация за назидание на живите субекти свързани с тях, новите милионери, сред които един 29-годишен, хибридната война. Всуе ..........не всичко е геополитически предпоставено и богатството не се осъзнава само финансово. Богатството е във височината, която постигаме в полет, е другото е само подмяна на смисъла, от която ни заболява глава.....
Надигаме се на палци - над всичко и всички, с талантливата младост на Пловдив, потенциала на хората и следите от хилядолетия. .
„На шестия ден” слушаме зрелостника с билет за Кембридж Петър Гайдаров, изпълнителния директор на фондация „Пловдив -2019” Валери Кьорленски и политика Мария Капон, както и носителите на наградата „Пловдив” . Чуйте повече:
"Добро утро, ден!" през тази мартенска седмица открива колорита и хармонията в изобразителното изкуство с проф. Бисер Дамянов . Той е един от най-знаковите художници в Пловдив. Преподавател над 30 години в Пловдивския университет, автор на учебници, човек който пътува, снима и се възхищава на Ренесанса, но и смята, че Пловдив е най-хубавото място..
Хората от Червен и Горнослав днес изразиха недоволство след изявлението от кмета на Асеновград д-р Христо Грудев, че стартира проект за водоснабдяване на пет села в региона. Жителите на селата казват, че мястото, от където ще се добива водата е точно зоната, където минават всички отходните води , идващи и от краварник. Паралелно с това..
"Срещата на Националното ръководство на студентските съвети с участието на представители на над 20 висши учебни заведения в страната, която ще се проведе в Пловдив, е извънредна. На сайта на МОН беше публикувана официално информацията, че таксите ще бъдат увеличени с между 20 и 30% и това притесни колегите." Това заяви председателят на Националното..
"В пазарната икономика да има анализи и информация, е положително, няма нищо лошо в това. Нека да си правят колкото си искат платформи, това за мен са по-скоро медийни мерки, с малък резултат, но нека да ги наречем положителни". Това каза в интервю за предаването "Точно днес“ на Радио Пловдив бившият вицепремиер и министър на икономиката Николай..
Мит или реалност за т.нар. водни помощи, които се отпускат от МТСП за социално слаби граждани? Отговорът е на омбудсмана Диана Ковачева . "Сезирах министър-председателя, защото законът предвижда такива водни помощи за хората, които не могат да плащат водата си. За съжаление няма никаква реакция от МТСП за хората, които имат право на тези помощи -..