По наклонената крива на седмицата - за деградацията, агресията и упадъка.
Мизерия срещу политическо охолство....реформи всякакви и избори 2 в 1...
Едва ли разумните хора биха отрекли, че ценностната ни система се разпада, а жалките останки от нея се маргинализират. На фона на процесите, които текат в държавата през последните малко повече от 20 години, потресаващите случаи на агресия и насилие станаха ежедневие в нашето общество, а максимата „в джунглата оцелява и побеждава този, чийто зъби са най-остри” надделя над морала, етиката и човечността...
Липсата на политика в тази насока в последните години се отрази изключително върху духовността на населението на България, а съчетано с материалната нищета, видима за много голям процент от населението, т.н. малокултурие, задавано в голяма степен от публичните примери на политическия ни и бизнес елит, някак упорито и настойчиво се опитва да се наложи...
Процентът на слабите оценки на матурите за седми клас тази година е необичайно висок....а дали това е за някой изненада....Същевременно с това интелектът е налице, но въпросът как да оскубем плевелите около него виси вече десетилетия. Как да се напипа правилният пулс в кривото огледало на обществото ни, защото както и да се завъртят нещата, все опираме до липса на основни добродетели..
Огромната разлика и съпоставянето на мизерията срещу политическо охолство доби колосални размери, а поредният пример с конфликта в Гърмен се превърна в досадно повторение на банални истини за т.н. ромска интеграция и спазването на законите и постави отново и отново въпроса - кой абдикира от проблема и колко са заинтересовани политическите сили този модел да продължава?
Нещата са ясни. На сила никого не можеш да цивилизоваш и ограмотиш... Сега на дневен ред е въпросът кой ще предприеме мерки. Решението на проблема започва от прилагането на законите и задължителните промени, защото иначе работата изглежда една такава: ''реформирал се Илия, огледал се, пак в тия ''.
В обзора на „На шестия ден” в един откровен разговор размишляваме с преподавателя в катедра „Етнология” в ПУ ”Паисий Хилендарски” Стоян Антонов и писателя Александър Секулов.
Атанас Зафиров не беше моят фаворит, но му пожелавам успех, защото вермената особено за БСП са сложни и пътят няма да бъде лек. Оттук - нататък зависи от него и от неговите действия какво ще бъде направено. Това заяви пред Радио Пловдив пловдивският депутатът от БСП Иван Петков - Бебето . За нашата организация в Пловдив е стъпка назад ,..
Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова. Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Пламена..
Пия всякакви вина с хубаво качество, направени с майсторлък и с любов, каза председателят на енолозите в България Станимир Стоянов . Той уточни, че при дегустация опитните дегустатори могат бързо да определи качествата на виното. "Като се опита едно вино, като му се види цветът и ароматът, може да се даде адекватен коментар", посочи енологът...
През 2024 година България значително е разширила пазарите на вино в чужбина, каза министърът на земеделието и храните Георги Тахов. В Брестовица той участва в зарязването на лозята и празника Трифон Зарезан. Българско вино е изнесено не само в европейските страни, но и в САЩ и страни от Латинска Америка, които са традиционни производители. За този..
От сдружението на общините са поискали да бъдат предвидени средства за увеличение на заплатите на общинските служители. Това се е случило по време на срещата с министъра на финансите Теменужка Петкова. Увеличението, за което настояват е с между 20 и 25%, каза пред Радио Пловдив кметът на Карлово д-р Емил Кабаиванов, който е..