По наклонената крива на седмицата - за деградацията, агресията и упадъка.
Мизерия срещу политическо охолство....реформи всякакви и избори 2 в 1...
Едва ли разумните хора биха отрекли, че ценностната ни система се разпада, а жалките останки от нея се маргинализират. На фона на процесите, които текат в държавата през последните малко повече от 20 години, потресаващите случаи на агресия и насилие станаха ежедневие в нашето общество, а максимата „в джунглата оцелява и побеждава този, чийто зъби са най-остри” надделя над морала, етиката и човечността...
Липсата на политика в тази насока в последните години се отрази изключително върху духовността на населението на България, а съчетано с материалната нищета, видима за много голям процент от населението, т.н. малокултурие, задавано в голяма степен от публичните примери на политическия ни и бизнес елит, някак упорито и настойчиво се опитва да се наложи...
Процентът на слабите оценки на матурите за седми клас тази година е необичайно висок....а дали това е за някой изненада....Същевременно с това интелектът е налице, но въпросът как да оскубем плевелите около него виси вече десетилетия. Как да се напипа правилният пулс в кривото огледало на обществото ни, защото както и да се завъртят нещата, все опираме до липса на основни добродетели..
Огромната разлика и съпоставянето на мизерията срещу политическо охолство доби колосални размери, а поредният пример с конфликта в Гърмен се превърна в досадно повторение на банални истини за т.н. ромска интеграция и спазването на законите и постави отново и отново въпроса - кой абдикира от проблема и колко са заинтересовани политическите сили този модел да продължава?
Нещата са ясни. На сила никого не можеш да цивилизоваш и ограмотиш... Сега на дневен ред е въпросът кой ще предприеме мерки. Решението на проблема започва от прилагането на законите и задължителните промени, защото иначе работата изглежда една такава: ''реформирал се Илия, огледал се, пак в тия ''.
В обзора на „На шестия ден” в един откровен разговор размишляваме с преподавателя в катедра „Етнология” в ПУ ”Паисий Хилендарски” Стоян Антонов и писателя Александър Секулов.
Кметът на район „Зпааден“ ще поиска по време на сесията на ОбС на 15-ти май допълнителни 100 хиляди лева към бюджета на района, който е фиксиран на 500 хиляди лева. Това заяви Тони Стойчева в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив. По думите й тези 500 хиляди лева, които са заложени за „Западен“ в проекта на бюджета на града..
Групата на ГЕРБ ще подкрепи бюджете на Пловдив на предстоящата сесия на ОбС на 15 май – обяви в интервю за Радио Пловдив общинският съветник от ГЕРБ Слави Георгиев, който е председател на правната комисия. Припомням, че предложението на кмета Костадин Димитров е бюджетът на общината да бъде в размер на близо 715 млн. лева, което е увеличение..
Журналистът Чавдар Стефанов, бивш кореспондент на БНР в Москва, смята, че предложението на Владимир Путин за преговори без предварителни договорки с Украйна в Истанбул е ухажване на Доналд Тръмп. Стефанов припомни разликите в позициите на двете страни. Р уската винаги е била за преговори преди спиране на огъня за разлика от украинската, която..
Община Пловдив направи крачка назад и оттегли от предстоящата на 15-ти май сесия на общинския съвет проектонаредба за организацията на движението и паркирането. Според председателя на Сдружението на хотелиерите в Пловдив Петър Денчев е добре, че е взето под внимание и тяхното мнение. Той изтъкна, че кметът Костадин Димитров винаги е бил..
От години темата за влизането ни в еврозоната свободно се използва за радикализация на българското обществено мнение и за създаването на антиевропейски нагласи. Президентът Румен Радев за пореден път прави опит да се задълбочи една патология на българското общество, да изгради конфликт, който да подкопава възможността за политическа..