Ние хората сме различни. Всеки от нас има своята различна, своята лична история. Но това, което ни обединява е една платформа наречена Лицата на Пловдив /Humans of Plovdiv/ или казано по друг начин, когато снимки разказват истории.

Усмихнатото лице и основен двигател на този проект се казва Илина Чипилска. Любимата й локация за снимане и улавяне на нови истории е Главната улица на Пловдив, затова следващия път когато ви заговори, не се изненадвайте.

Преди това обаче запознайте се с Ренета Георгиева и Джеймс Скот - част от непознатите, но колоритни лица на Пловдив.

Кои са най - честите грешки в партньорските отношения

До следващия Свети Валентин и гръмкото честване на любовта, остава цяла една година, в която ще обичаме, ще се влюбваме, ще се вричаме и отричаме, и със сигурност ще грешим! Ако на 14 февруари разменяме сърца и послания за любов, и по този начин стопяваме за кратко разногласията, стопляме отношенията и се връщаме към спомена за всеки щастлив миг с..

обновено на 25.02.24 в 11:40

В „Алтер его” - годишнини на „Стършел“ и Здравко Попов

Тази събота в „Алтер его“ ще отпразнуваме, макар и на патерица, 78 години от основаването на вестник „Стършел“ като разговаряме с главния редактор на легендарното издание Михаил Вешим. Ще отбележим рождения ден и на големия български сатирик и наш съгражданин Здравко Попов като излъчим запис от наше гостуване в дома му. В рубриката „Гласове, които..

обновено на 24.02.24 в 16:15

Локомотив се срина срещу Хебър

Хебър удари  плесник върху амбициите на Локомотив Пловдив, след като победи „смърфовете“ с 2:1 при гостуването си от 22-ия кръг на Първа лига. Локомотив Пловдив допусна обрат в срещата, след като първо поведе с гол на Христо Иванов. През второто полувреме с голове на Марк-Емилио Папазов и Шейх Диаманка, Хебър стигна до победата. „Смърфовете“ изпуснаха..

публикувано на 24.02.24 в 15:13

Юноши донесоха победата на Ботев над Етър

Ботев Пловдив победи Етър Велико Търново с 2:0 на стадион „Христо Ботев“ в мач от 22-рия кръг в efbet Лига. И двете попадения отбелязаха продукти на „жълто-черната“ школа – Атанас Чернев и Димитър Папазов. Преди началото на мача пък имаше изпълнение на Академичният народен хор с диригент-ръководител проф. Костадин Бураджиев. Ботев започна по- добре..

публикувано на 23.02.24 в 23:57

Песнопойска среща в Капана

Години изследвания обосновават тезата, че пеенето е полезно на много нива. Експерти препоръчват да се пее най-малко 5 минути на ден, приравнявайки пеенето към физическите упражнения. Тази неделя, в Капана, на улица „Георги Бенковски“ 30, от 16 часа е първата по рода си в Пловдив „Песнопойска среща“. Водещ на събитието е Габриела..

обновено на 23.02.24 в 16:32