Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Почина доц. Валентин Кирчев

След кратко боледуване на 59 години почина доц. Валентин Кирчев, съобщиха от семейството му. Погребението ще бъде утре 16 юни.  От 10 часа е опелото в Ритуална зала на Централния гробищен парк в Пловдив,  уточни брат му- художникът Димитър Кирчев.

Доц. Кирчев бе един от най-добрите енергийни експерти у нас. Дълги години преподавател по „Електрически мрежи и системи” във филиала на Техническия университет- Пловдив. Кирчев бе последният шеф на  държавното Енергийно дружество в Пловдив, където бе и председател на Съвета на директорите.

От 2006 до 2010 г. той беше ръководител на дирекция „Енергетика” в ДКЕВР, а по късно и заместник-председател на комисията. Има статии, над 100 научни доклада и съвместни проекти с енергийните дружества, както и три изобретения. Обявен от Американския биографичен институт за Мъж на 2012 - за заслуги в енергетиката.

Автор на 5 учебника, един справочник,  статии и доклади. Участвал е в 38 разработки с научно-приложен характер.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Цените на храните тръгват надолу през февруари

Цените на повечето основни хранителни стоки на борсите у нас тръгват надолу през първата седмица на февруари, показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. От зеленчуците поскъпване има единствено при  картофите  - с 0,9 на сто до 1,31 лева за килограм, и при  морковите  – с 0,5 на сто. Най-голям спад се наблюдава в..

обновено на 09.02.25 в 08:34

Концерт в Пловдив отбелязва Китайската нова година

Китайски музиканти и българските им колеги ще изнесат концерт в Дома на културата в Пловдив по повод Китайската нова година, посветена на Дървената змия. Проявата  с надслова „Изтокът среща запада“ е организирана от посолството на Китай у нас. В концерта  участие ще вземат изпълнители от Пекинският оргестър за народна музика и Пекинският симфоничен..

публикувано на 09.02.25 в 08:33

Първомай отличи най - добрите винари в региона

В Първомай се проведе 21-ото издание на Празника на виното и винопроизводството. При откриването кметът Николай Митков отбеляза, че районът е прославен с виното и лозарството, защото в него се намират едни от най-добрите винарски изби.  В конкурса за най-добро домашно вино от реколта 2024 г. се включиха 24 винопроизводители, които представиха бели..

публикувано на 08.02.25 в 15:36

В Сопот празнуват виното и любовта

Стотици жители и гости на Сопот се включиха в традиционния Старопланински събор "Да стоплим сърцата с вино и любов". Празникът се проведе в местността „Манастирска поляна“, но започна с шествие от центъра на града, предвождано от кмета Станислав Стоенчев и Царя на виното Петър Стайков.  Извършено бе и ритуално зарязване на лозе с пожелание за..

публикувано на 08.02.25 в 15:23

Робот "Да Винчи" спаси пациент в Пловдив

Животът на 60-годишен мъж е спасен след 11-часова операция, извършена изцяло от роботизираната система „Да Винчи“ в УМБАЛ "Каспела" в Пловдив. Обхванатият от рак хранопровод на пациента е заменен с част от дебелото му черво.  Сложната интервенция е извършена от екип от хирурзи, ръководен от г ръдния хирург д-р Анастас Чапкънов, извършил лично..

публикувано на 08.02.25 в 11:06