Сопот е домакин на националните тържества, посветени на 165-та годишнина от рождението на Иван Вазов. Кулминацията на честванията е на 9 юли, рождения ден на Патриарха на българската литература.
От днес в Сопот започва тридневна културна програма, която включва фестивал на старата градска песен "С мечти и блянове крилати...", концерт на местната Мъжка вокална група, изложба на детски рисунки "Син съм на земя прекрасна", представяне на книгата на Екатерина Костова "Писма под възглавницата".
В Етнографския занаятчийски център "Сопотски еснаф" ще бъде открита изложба "Ек от традициите", а в родната къща на поета ще бъде представен юбилеен литературен сборник "Е К О В Е", в който са включени автори от Бургас, Карлово, Сопот, Копривщица, Стрелча и Панагюрище.
На жителите и гостите на Сопот ще гостуват Сатиричният театър с постановката "Прах в очите", Валя Балканска, Ваня Костова и квартет "Българи".
На 9 юли, когато е рожденият ден на Иван Вазов, честванията ще започнат с тържествена литургия в църквата "Свети Свети Апостоли Петър и Павел". Програмата включва и детско утро, връчване на Националната литературна награда "Иван Вазов" за 2015 година, както и полагане на цветя пред паметника на поета. Честването ще завърши с комедията на Вазов "Службогонци", постановка на Драматичен театър "Невена Коканова" - Дупница.
Десетки хора се включиха протест на площад "Съединение", провокиран от скандалния казус преизчислението на резултата от вота при последните парламентарни избори и продължил по-малко от час. Пловдивчани се включват в протеста "Кой блокира Конституцията?" Демонстрациите са организирани в няколко града в страната от инициативата "Правосъдие за..
„Холсим България" АД ще проучва строителни материали в площ „Ръжево Конаре", разположена в землището на едноименното пловдивско село, гласи днешно решение на Министерския съвет. За този срок титулярят ще вложи минимум 178 000 лева в проучвателните дейности. Удължава се срокът на концесионния договор за добив на минерална вода в находище..
Напълно са осигурени средствата за 2-те основни програми на социалното министерство – „Грижа в дома“ и „Топъл обяд“. Това съобщи в Пловдив социалният министър Борислав Гуцанов. „По програмата „Грижа в дома“ имаше само 100 милиона лв, а самата програма приключи на 31 декември 2024 г. Вчера успяхме да договорим още 50 млн. лв и днес вече..
Районната прокуратура в Пловдив повдигна обвинение и задържа 31-годишен посредник в поредната измамна схема. Жертвата е 69-годишна пловдивчанка, която получила обаждане, че брат й е блъснал дете и трябва да бъде освободен от ареста срещу 3000 лева. Измамата е извършена на 10 декември миналата година. Тогава 69-годишната жена от Пловдив получила..
33 фирми от Област Пловдив сключиха договори по процедура „Разработване на иновации в предприятията“ през месеците февруари и март тази година. Това показва анализът на Областен информационен център - Пловдив на данните в ИСУН 2020. Общата стойност на проектите е 17 177 091 лева, а безвъзмездната финансова помощ, която ще получат бенефициентите, за..