Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдив се готви за местния вот, в града няма изборен туризъм

| обновено на 02.07.15 в 14:06

Няма изборен туризъм в Пловдив, увери секретарят на общината Ангелина Топчиева. 

През май 2014-та по настоящ адрес в Пловдив са се регистрирали 1180 души, в това число новородени, деца, ученици и възрастни хора. Само за май тази година са записани нови 1000 души в Пловдив. Това е в рамките на нормалното, което е между 800 и 1300 души месечно, обясни секретарят на общината. 

Срокът за регистрация на нов адрес, който позволява да се гласува на изборите на 25 октомври, изтече на 25 април.

Общо 382 937 души ще могат да гласуват на местните избори по постоянен адрес в Пловдив.  Гласоподавателите ще могат да дадат своя вот в около 465 секции. 

„Ще осигурим на повече места по минимум 2 кабинки, защото хората ще имат по-дълъг престой в тях. На тези избори ще се гласува най-малко с 3 бюлетини за кмет на общината, районен кмет и общински съветници или с 4, ако има референдум”, обясни Ангелина Топчиева.

Протоколите от секционните избирателни комисии тази година може да се приемат в Колодрума, ако е готов до есента, а не както досега – в Панаира. Така общината няма да плаща наем, който на миналите избори през 2014 г. бе около 10 000 лв. с ДДС, допълни секретарят на общината. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Село Труд излиза на безсрочни протести заради транспортната криза

Жителите на пловдивското село Труд подготвят безсрочни протести заради транспортната криза. Те обвиняват институциите в бездействие и настояват за спешни мерки преди началото на учебната година. В момента маршрутната линия между селото и града се движи на големи интервали от по няколко часа, което според местните жители означава, че на практика..

обновено на 09.08.25 в 20:24

Пламна борова гора до асеновградското село Добростан

Възникнал е пожар над с. Добростан, общ. Асеновград, алармираха от общинската управа.  Към момента огънят е обхванал неголяма площ от около два декара от боровата гора в местността Пилешка чука, а по овладяване на пламъците за момента работят четири екипа пожарникари - един от Асеновград и три от Пловдив, каза главен инспектор Величко Бришимов,..

публикувано на 09.08.25 в 18:42

Още по-горещо ще бъде в неделя

През нощта на събота срещу неделя ще бъде ясно и почти тихо, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). В неделя  ще бъде слънчево и горещо . Ще духа слаб, в източните райони умерен, временно силен вятър от изток.  Температурите още малко ще се повишат и максималните ще бъдат  между 34° и 39°.  Обявява се жълт код за..

обновено на 09.08.25 в 18:26

Пожарът край АМ "Тракия" е овладян, движението - възстановено

Пожарът в района на 86-и километър на автомагистрала "Тракия" в посока Бургас е локализиран, каза говорителят на Областната дирекция на МВР в Пазарджик Мирослав Стоянов. Потушават се отделни огнища в периметъра. Огънят вече е далече от магистралата и няма проблем с движението. Въпреки това екипите на пътна полиция са в района, за да се следи..

публикувано на 09.08.25 в 18:26

Опасно се разгоря пожарът по АМ "Тракия" край Пазарджик

За опасен обрат в ситуацията с пожара край 86 км. на АМ "Тракия" съобщиха от полицията в Пазарджик.  Там огънят отново се е разгорял с нова сила, като в едната част опасно е доближил мантинелата.  Пожар е възникнал край АМ "Такия" в района на 82-ри км в посока Бургас Движението в посока Бургас отново е ограничено само в изпреварващата лента,..

обновено на 09.08.25 в 17:15