Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

302-ма пловдивски полицаи с награди за Деня на МВР

Главният секретар на МВР и директорите на ГДНП и ГДБОП присъстваха на тържествено награждаване на служители на МВР в Пловдив по повод професионалния празник - 5 юли, съобщи пресцентърът на Областната дирекция на вътрешното министерство. 302-ма служители на ОДМВР - Пловдив са наградени за проявена инициативност и постигнати високи професионални резултати при изпълнение на служебните си задължения. 

На тържество по случай празника на вътрешното ведомство отличията им бяха връчени от главния секретар на МВР главен комисар Георги Костов и директорите на главни дирекции "Национална полиция" и "Борба с организираната престъпност" главен комисар Христо Терзийски и главен комисар Ивайло Спиридонов. 

Със заповед на министъра на вътрешните работи началникът на Първо РУ - Пловдив главен инспектор Петър Тодоров бе удостоен с "Почетен знак" на МВР - ІІ степен. "Почетен знак" на МВР - ІІІ степен получиха началниците на Второ РУ - Пловдив главен инспектор Димитър Балев и на отдел "Икономическа полиция" главен инспектор Атанас Бочев. Предметна награда - огнестрелно оръжие, бе връчена на главен разследващ полицай в отдел "Досъдебно производство" Славчо Алексиев и на служителите от отдел "Икономическа полиция" Георги Георгиев, Антон Спасов, Стайко Митев и Росен Донев. 

С "обявяване на благодарност" от министъра на вътрешните работи са отличени началниците на районните управления в Раковски и Асеновград - главен инспектор Васил Костадинов и главен инспектор Димчо Темелков, и инспектор Елица Атанасова от отдел "Икономическа полиция". "Обявяване на благодарност" от главния секретар на МВР получават началникът на отдел "Криминална полиция" комисар Николай Ангелов, началникът на РУ - Хисаря главен инспектор Камен Радев и младши експерт Самуил Хаджиев от Четвърто РУ - Пловдив. 

По повод празника на МВР старши комисар Пламен Узунов е наградил 255 служители с "писмена похвала". Същото отличие получават още 33-ма пловдивски полицаи със заповеди на заместник-директора, началниците на отдели и районни управления. 

Сред официалните гости на тържественото събитие бяха представители на областната администрация, местната изпълнителна власт, народни представители, ръководителите на съда, прокуратурата, МО, държавни администрации, здравни и висши учебни заведения.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Катаджията, поискал 1200 лева подкуп, остава в ареста

Окръжният съд в Пловдив остави за постоянно в ареста пътния полицай Димитър Брадов, обвинен в получаване на подкуп от 1200 лева.  Инспекторът поискал парите от собственик на автомобил, който не бил регистриран в посочения от закона двумесечен срок. За да реши проблема на нарушителя, Брадов поискал среща с него и сумата от  1200 лева. Собственикът..

публикувано на 25.07.25 в 16:43

BG-Alert предупреди за опасни жеги и силен вятър в Пловдив

Системата за ранно предупреждение BGAlert се задейства заради опасно високите температури до неделя. Вероятността от възникване на пожари е сериозна.  Очакват се и силни пориви на вятъра.  Системата в Пловдив и областта се задейства в 16 часа. Властите предупреждават за повишено внимание и спазване на превантивните мерки.По този начин се цели да..

публикувано на 25.07.25 в 16:13

Арестуван е пътен хулиган, размахвал мачете в Асеновград

Районна прокуратура-Пловдив привлече като обвиняем и задържа   в ареста 54-годишен мъж за пътно хулиганство в Асеновград. След като решил, че друга кола му засича пътя, обвиняемият започнал да я преследва.  Двата автомобила спрели на едно от кръстовищата в Асеновград, на което 54- годишният мъж слязъл от своята, не само започнал да ругае и обижда..

публикувано на 25.07.25 в 16:00

Пловдивски учен e удостоен със световен медал, присъждан досега само 8 пъти

Професор  Славик Табаков получи почетния  европейски медал по медицинска физика /EFOMP/ в Международния център по теоретична физика в италиянския град Триест.  Наричан е от колегите си "Шампионът по медицинска физика". От основаването на Европейската федерация по медицинска физика през 1980 г. до сега този медал е даван само 8 пъти. Той се се връчва на..

публикувано на 25.07.25 в 15:12

Пловдивският съд остави в ареста фалшификаторите на пари

Съдът остави с мярка постоянен арест всички шестима обвиняеми от ОПГ-то за пласиране на фалшиви пари. Според магистратите, ако са на свобода, има  опасност да извършат други престъпления.  В Пловдив разкриха ОПГ с руски тартор, пласирали фалшиви пари Решението на първата съдебна инстанция подлежи на обжалване.  Съдията нареди да се осигури..

публикувано на 25.07.25 в 14:37