Парламентарната група на Патриотичния фронт ще сезира главния прокурор Сотир Цацаров за направени обществени поръчки с пряко договаряне в община Пловдив, съобщи общинският съветник Слави Георгиев. Сигналът е изготвен от юристи и до дни ще бъде входиран също в и пловдивската Окръжна прокуратура.
Според Георгиев два от най-големите проекти през мандата на кмета Иван Тотев - Зоологическата градина и реконструкцията на Цар-Симеоновата градина са направени именно след пряко договаряне без обявление и са спечелени от една и съща фирма. При проверка на документацията е открито несъответствие с изискванията на ЗОП кога една поръчка може да мине на пряко договаряне без обявление, коментира общинският съветник.
Той припомни, че групата общинските съветници на Патриотичния фронт, въпреки направеното питане за броя на обществените поръчки в Пловдив от 2011 до сега и колко от тях са направени с пряко договаряне, не са получили конкретен отговор. Ресорният заместник кмет Димитър Кацарски ги е препратил за информация към сайта на Агенцията по обществени поръчки. След направена проверка в сайта се вижда, че за периода от ноември 2011 г. до 1 октомври 2014 г. на страницата на Община Пловдив не е публикуван нито един договор, сключен с изпълнител на проект, допълни бившата кметица на пловдивския район "Западен" Десислава Желязкова.
Тя обясни, че след 1 октомври 2014 г. цялата информация за обществените поръчки действително се публикува на сайта на АОП, но не и за процедури преди тази дата, където попадат и въпросните две поръчки – за зоокъта и градината.
Фестивал с екологична насоченост в Пазарджик събира средства за купуването на планински спасителен автомобил. В парк "Стадиона" посетителите на "Re: Bazaar " могат да разменят и пазаруват запазени дрехи, книги и предмети. Ще има обособени и "зелени щандове" на местни марки и предприемачи, които представят продукти и решения за по-екологичен..
Адвокатската колегия в Пловдив от понеделник прекратява протеста си, съгласно постигнатите договорки с правосъдното министерство – заяви в интервю за Радио Пловдив председателят професионалната организация в Пловдив адвокат Пламен Бонев. От 2 юли се създава работна група от председателите на адвокатските колегии и представители на..
В пет български града ще се проведе координирано градско бягане с участието на семейните фармацевти. Събитията ще се състоят на 21 юни, в навечерието на Деня на фармацевта - 24 юни, от 9 часа в София, Пловдив, Варна, Бургас и Плевен, като най-мащабните прояви ще бъдат реализирани в Пловдив и Бургас. Инициативата е в рамките на Месеца на..
Без инциденти и анулирани изпитни работи протече Националното външно оценяване по математика в Пловдив и региона, съобщи Иванка Киркова, началник на РУО в града. Всички изпитни работи са приети и в момента се извършва транспортирането им до София, където ще бъдат проверени от национални изпитни комисии, съгласно утвърдените процедури на..
57-годишен велосипедист е в тежко състояние в пловдивска болница, след като е бил блъснат на пътя между Първомай и Татарево. По предварителни данни заради неспазено странично разстояние колоездачът бил ударен от заобикалящия го лек автомобил „Ауди“. На пострадалия е взета кръвна проба за химически анализ. 20-годишният шофьор на колата е тестван с..