Синдикалната федерация на служителите в МВР изпрати писмо до вицепремиера и вътрешен министър Румяна Бъчварова, за да я информира, че напуска преговорите и насрочва провеждането на нов протест на 25 юли.
Защо преговорите по исканията на служителите на реда отново са в задънена улица,коментира за Радио Пловдив Валентин Попов, председател на Синдикалната федерация на служителите на МВР.
„Направихме анализ на преговорния процес и на резултатите от него. Очевиден беше изводът, че по отношение на провежданата на турската граница специализирана полицейска операция и по някои други въпроси има известно сближаване между позициите на ръководството на министерството и синдикалната федерация на служителите, реални резултати към момента няма ако изобщо може да се очаква някакъв конкретен резултат, то той е някъде в бъдещето, доста разсрочен и за момента поне не гарантиран по никакъв начин.
В същото време по други важни според нас теми, например преструктурирането на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” не успяхме да постигнем абсолютно никакъв напредък. Всичко това неизбежно доведе до решението ни едностранно да прекратим участието си в тези преговори”, обясни Попов.
По думите му е имало известно сходство в някои позиции като например това, че е необходимо да се вземат мерки за ограничаване на командироването по турската граница на служители от други структури на МВР.
„От друга страна аз съм дълбоко убеден, че ако в момента попитате който и да е представител на политическото ръководство на МВР кога ще бъдат намалени наполовина командированите в зоната на отговорност на регионална дирекция „Гранична полиция” – Елхово няма да получите достатъчно ясен и конкретен отговор.
Всъщност, това беше и едно от нашите искания, когато излязохме на протест – да ни бъде представен план с конкретни мерки, с конкретни срокове кога ще може да бъде редуциран броят на командированите служители, става дума за командироване на колеги за по 15 дни през 15 дни, което значи половината месец да си си вкъщи, половината месец да си на турската граница.
Хората се изхабяват, те не са в състояние вече да си вършат работата както трябва – трупа се умора, трупа се стрес”, каза още Валентин Попов.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..