Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зико: Излизам като независим за кмет със своя листа за съветници

| обновено на 21.07.15 в 14:59

„Оставам член на ГЕРБ, за мен това е един добър политически проект.” – това заяви пловдивският депутат Здравко Димитров, обявявайки, че се кандидатира за кмет на Пловдив като независим кандидат. Димитров подчерта, че е тръгнал след Бойко Борисов и е сред учредителите на партията, но болшинството от хората, с които е тръгнал в началото, ги няма, напуснали са ГЕРБ.

„Ако преценят, че с нещо съм нарушил устава или морала, тяхно право е да ме изключат.” – каза Здравко Димитров, допълвайки, че право на Изпълнителната комисия на партията е да приема и да изключва членове. Пловдивският депутат от ГЕРБ обяви още, че няма намерение да напуска и парламента. Според Димитров лидерът на партията Бойко Борисов вероятно вече знае за кандидатирането му за пловдивски кмет, но не е наясно как е реагирал.

„Толкова години се съобразявах да няма разцепление в ГЕРБ, нека сега хората сами да преценят, в крайна сметка човек има право и на личен избор.” – коментира Здравко Димитров. Той мотивира оттеглянето си от поста областен координатор на ГЕРБ преди месец с кадруването на Методи Андреев, задкулисните му игри и намесата му в политиката на ГЕРБ, без дори да е член на партията.

Здравко Димитров съобщи, че решението му да се кандидатира за кмет не е „взето на коляно” и не е емоционално, а е обмислено. Той ще търси подкрепа от хората, които не са съгласни с управлението в града, тъй като, по думите му, то не е обърнато с лице към хората. Не съм имал официални разговори с нито една партия, излизам като независим – подчерта Димитров. Той съобщи още, че ще има пълна кандидатска листа с общински съветници, както и кандидати за районни кметове.

Интелектуалци, дейци на културата, големи имена в спорта и представители на малкия и средния бизнес са сред учредителите на Гражданската инициатива, издигнала кандидатурата на Здравко Димитров като независим кандидат за кмет на Пловдив.

Солистът на Държавна опера – Пловдив, известният тенор Ивайло Михайлов е избран за представляващ Инициативния комитет. Сред неговите членове са пловдивският художник Васил Стоев, международният гросмайстор и треньор - шахматистът Любен Попов, студенти и майки с активно присъствие в обществения живот.

Междувременно Парламентарната група на ПП ГЕРБ изключи от групата Здравко Димитрови го призова да напусне парламента.

Решението  е мотивирано от издигането на кандидатурата му, въпреки официално издигнатата от партията кандидатура на Иван Тотев за следващ кметски мандат.

Според ПГ на ГЕРБ, действията на Здравко Димитров противоречат ценностите и морала, изградени в ГЕРБ.

За това ПГ на ГЕРБ призовава Здравко Димитров да напусне и Народното събрание, тъй като е избран с листата и от избирателите на ПП ГЕРБ, а не от инициативен комитет.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

РЗИ откри 45 флакона опасен ботокс в салоните за красота в Пловдив

Продължават проверките на РЗИ Пловдив за нерегламенитирани количества ботулинов токсин в салоните за красота. В инспекцията продължават да постъпват сигнали за места, но които се извършват нелегалните процедури, каза директорът й д-р Аргир Аргиров.   При 66 проверени обека в Пловдив са открити 45 флакона ботокс, като 13 от тях са с..

публикувано на 11.02.25 в 14:02

Боклукчийски камион разби бетонна ограда до надлез "Родопи"

Камион за боклук на КМД се е блъснал в бетонна ограда на  първия светофар на Кукленско шосе след надлез „Родопи“. Инцидентът е станал малко преди обяд, а камионът е сринал оградата. Изяснява се причината за инцидента, няма пострадали.  На място са екипи на полицията. Шофьорът на камиона е тестван за алкохол, резултатът е отрицателен.  Д..

публикувано на 11.02.25 в 13:28

Арестуваха дрогиран шофьор във Велинград

Дрогиран шофьор бе задържан от полицията във Велинград, а 30-годишен мъж мъж бе заловен със синтетични наркотици в Септември. За двата случая информираха от полицията в Пазарджик. При рутинна проверка на Пътна полиция в курортния град бил спрян лек автомобил БМВ. 35-годишният водач от Ракитово бил тестван с техническо средство, като пробата..

публикувано на 11.02.25 в 13:25

Възрастна жена е в болница след взрив на отоплителен котел в Смилян

Жена на 81 години от смолянското село Смилян е приета в УМБАЛ „Свети Георги“ в Пловдив след взрив на отоплителен котел, съобщиха от МВР в Смолян.  Котелът на твърдо гориво се е намирал в обособено помещение. От взривната вълна са унищожени 2 кв. м покривна конструкция и 8 кв. м жилищна конструкция.  Пострадалата е в болница с разкъсно-контузна..

публикувано на 11.02.25 в 13:22

Новият съдебен състав по делото "Дебора" остави в ареста Георги Георгиев

Новият състав на Пловдивския районен съд отхвърли искането на Георги Георгиев, подсъдим за малтретирането на Дебора Михайлова, за пускането му под по-лека мярка за неотклонение.  Съдията Спасимир Здравчев определи обвиненият в насилието над девойката да остане в ареста, въпреки настояването на адвокатите му, че престоят в ареста почти е..

обновено на 11.02.25 в 12:24