Близо 150 души се включиха в обединения протест на бизнеса и работниците срещу увеличението на тока. Представители на водещи фирми и на профсъюзите бяха единодушни, че новото поскъпване на енергията прелива чашата на търпението, тъй като производителите вече са пряко застрашени от фалит.
Всички присъстващи се обединиха около тезата, че денят на поскъпването на електроенергията ще бъде „ден на траур за българската икономика“.
Към шествието неочаквано се присъединиха над сто работници роми от известна пловдивска фирма за производство перилни препарати. Те бяха гневни от това, че вече три седмици стоят без работа, защото заради спор с ЕВН предприятието е изключен ток и хората остават без заплати.
Протестното шествие премина без инциденти.
Около 200 души – бизнесмени и работници от пазарджишки предприятия, се включиха в протестно шествие срещу увеличението на тока за бизнеса и на ценовата добавка „задължение към обществото”, която ще влезе в сила от 1 август 2015 година. Това съобщи Евтим Янев от Сдружението на частните предприемачи и работодатели в Пазарджик.
Той каза, че основните искания на днешния протест са няколко. „Първото искане е за запазване на добавката „Задължение към обществото” до пълното разкриване на резервите в електроенергетиката и причините за натрупаните дефицити. Считаме, че има огромни резерви в управлението на енергетиката” – счита Янев.
Над 300 души участват в протеста в Смолян против увеличението на цената на тока. Това са служители и работници от три по-големи предприятия в града. Протестиращите затвориха движението в Смолян в едната пътна лента по бул. „България” пред пощата в града. Те пропускат само автобусите от градския транспорт.
Започва изпълнението на проекта „Реконструкця на улици и подмяна на водопроводната мрежа на с. Йоаким Груево“ в община Стамболийски. Той предвижда смяна на близо 4 километра водопровод, включително и отклоненията за противопожарни хидранти и възстановяавне на уличната настилка по трасето. Стойността на проекта е 5 милиона лева, като финансиранаето е..
Кметът Костадин Димитров направи инспекция на важни за Пловдив инфраструктурни обекти, които се изпълняват в момента. Той бе придружен от ресорния си заместник Хакъ Сакъбов, главния архитект на Община Пловдив Яна Желязкова и шефа на дирекция „Строителство и инвестиции“ Христина Плачкова. Като интензивни се определят темповете на ремонтите..
Заради огнищата на шарка по дребните преживни животни вицепремиерът Томислав Дончев свика извънредно заседание на Централния епизоотичен съвет. Към момента в България са регистрирани 97 огнища на шарка, като са засегнати над 10 000 животни. Най-голяма концентрация на заболяването има в област Пловдив, където вече са ликвидирани 70 огнища. Болестта..
Петима души от пазарджишкото село Ветрен дол са задържани за хулиганство, съпротива при задържане и причиняване на леки телесни повреди на полицейски служители. Инцидентът е от събота вечер, когато полицейски екип от Септември се отзовал на сигнал за висока музика във Ветрен дол. В една от махалите на селото билзо 40 души празнували рожден ден..
Регионалният археологически музей - Пловдив обяви нови, по – високи цени на редовните и семейни билети и безплатен вход за всички пенсионери от 1 август. От 6 на 8 лева се увеличава цената на редовния билет. Семейният става 15, вместо досегашните 10 лева. Запазва се цената от 2 лева за ученици и студенти. Експозицията е с безплатен вход за..