Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Партиите да възстановят размазаната си идентичност

Снимка: Ивайло Михайлов

Каква кампания за местния вот се очертава. След края на активния политически сезон и преди началото на състезанието за местния вот разговоряме с ПР експертът Арман Бабикян.

РП: Според вас каква кампания се очаква – атрактивна, с компромати, с напрежение по места или някаква друга?

Арман Бабикян: А, компромати не може да няма. Това си е обичайна част от менюто. Доколко ще бъде атрактивна зависи от самите кандидати и на това, което са подготвили техните щабове. Със сигурност е ясно, че голяма част от тях – тези, които са титуляри в момента, са в кампания поне от два месеца, а не чакат да наближи срока на изборите, защото интензивно през последния период върви разкопаване на централни улици, пускане на шадраванчета, рязане на лентички и такива разнообразни народни увеселения, които обикновено се организират преди изборите. По традиция те се случват в централните градски части, откъдето минават почти всички живеещи и по традиция не се обръща внимание на крайните квартали, но в края на краищата всичко е в името на снимката и репортажа.

Р. П.: Тук визирате управляващите, предполагам, в момента?

А. Б.: Шансът да правиш кампания през публичен ресурс, защото това е публичен ресурс, е само в ръцете на управляващите независимо от кой цвят са те.

Р. П.: Както казахте и вие, титулярите в парламента освен ГЕРБ и БСП, и ДПС, и АБВ и останалите партии вече са в предизборна кампания. Те на какво залагат според вас или на какво ще залагат – на антиговорене традиционно или?

А. Б.: Това, на което ще залагат е преди всичко опит да възстановят размазаните черти на собствената им идентичност, защото на това всеядно мнозинство, което се е настанило в Народното събрание, вече е много трудно да му хванеш  различните полюси, позиции и т. н., с малки изключения разбира се.

Антисистемното поведение, почти изолационистко поведение, на Атака ги оставя обикновено встрани от решенията в Народното събрание. БСП по традиция са против, въпреки че не винаги това е разумно, докато за останалите шест парламентарни групи границите са все по-силно размити и все по-трудно могат да бъдат уловени, а това в едни местни избори е обикновено лош начин да привлечеш точно избирателите към себе си. Много лесно можеш да бъдеш пакетиран в традицинното „Абе, те всички са еднакви.”

Целият разговор с ПР експерта чуйте в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Лекоатлетката Пламена Миткова в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова.  Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за    "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Пламена..

обновено на 15.02.25 в 08:43

Българските вина не отстъпват на другите производители

Пия всякакви вина с хубаво качество, направени с майсторлък и с любов, каза председателят на енолозите в България  Станимир Стоянов . Той уточни, че при дегустация опитните дегустатори могат бързо да определи качествата на виното. "Като се опита едно вино, като му се види цветът и ароматът, може да се даде адекватен коментар", посочи енологът...

публикувано на 14.02.25 в 15:47

Разширява се пазарът на българското вино в чужбина

През 2024 година България значително е разширила пазарите на вино в чужбина, каза министърът на земеделието и храните Георги Тахов. В Брестовица той участва в зарязването на лозята и празника Трифон Зарезан. Българско вино е изнесено не само в европейските страни, но и в САЩ и страни от Латинска Америка, които са традиционни производители. За този..

публикувано на 14.02.25 в 13:01
Емил Кабаиванов

Искат увеличение на заплатите на общинските служители

От сдружението на общините са поискали да бъдат предвидени средства за увеличение на заплатите на общинските служители. Това се е случило по време на срещата с министъра на финансите Теменужка Петкова. Увеличението, за което настояват е с между 20 и 25%, каза пред Радио Пловдив кметът на Карлово д-р Емил Кабаиванов, който е..

публикувано на 14.02.25 в 11:39

1300 бежанци ще учат български език, 150 от тях в Пловдив

Започна безплатно езиково обучение по български език на над 150 бежанци, които живеят в Пловдив и са в трудоспособна възраст. За страната общата бройка, на обхванатите в проекта, ще достигне 1300 мигранти. Подобни курсове се провеждат в още 3 града в страната  - София, Бургас и Харманли.  Обученията по български език за бежанци в Пловдив..

публикувано на 14.02.25 в 10:34