Плажът на Марица - дебат за басейна, реката, приобщаването й, проектите и адекватното разпределяне на парите за проекти в обществена полза.
Лице в лице са Асен Асенов - директор на фондация "Едно" и Йохан Девлетян - дългогодишен шеф на дирекция "Култура" на общината.
Според Асенов плажът е само временен проект с цел да предизвика дискусия на бъдещи устойчиви проекти, свързани с реката. След такива проекти можем да се доближим до подобни, реализирани в много европейски градове. Няма вложени публични пари, заяви Асенов. Той акцентира и върху почистването на терена, което също е един от позитивите на активността на фондацията.
Ще заведем граждански иск срещу Йохан Девлетян заради лансиране на неистини в публичното пространство- предуприди още Асенов.
Това , което се случва покрай реката е едно голямо нищо - е мнението на самия Йохан Девлетян, с което той защити позицията се си срещу направеното. По думите му това е поредно обличане на нищото в интересни думи. По отношение на финансирането- архитектурната седмица се финансира с дарения и с публични средства - посочи Девлетян, а преливане между тях може да става.
Девлетян акцентира, че като гражданин въстава срещу подмяната на истинските неща.
Как се финансират фестивални прояви бе също част от спора в студиото.
Разгорещената дискусия се разхлади в атмосфера от днешния плажен ден, която можете да чуете в репортажа на Галя Митева.
С уговорката ,че е не видял точно какво се е получило като резултат, защото е в бил в отпуск- по темата кратко се изказа и кметът Иван Тотев.
По думите му - каквото и да е то - хубаво е, че Пловдив е бил провокиран да помисли и да дебатира по темата.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..