Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фалшификаторът - рецидивист от разбитата печатница остава в ареста

Снимка: 24chasa.bg

Районният съд остави в ареста 49-годишния Иван Богоев, обвинен, че е изработвал фалшиви документи в печатница на ул. „Розова долина” в Пловдив. Съучастницата му Анна Калева обаче е пусната под парична гаранция. 

Обвиненият за изготвяне на фалшиви документи, сред които и паспорти за арабски граждани Иван Богоев остава в ареста, след като Районният съд в Пловдив не удовлетвори искането на адвоката му Мирослав Каварджиков да му бъде наложена по-лека мярка за неотклонение. 

Според защитника здравословното състояние на 49-годишния Иван Богоев е лошо – има 46 % нетрудоспособност, липсва му бъбрек, страда от рак на ларинкса и хипертония. Според прокурор Светлана Ангелчовска обаче той изглеждал в добро общо състояние, затова поиска обвиненият фалшификатор да остане зад решетките.

Съдия Атанаска Анастасова остави в ареста 49-годишния тартор на разбитата печатница с мотивите, че доказателствата по делото, събрани на този етап, обосновават в достатъчна степен извода, че той е извършил деянието, в което е обвинен. 

Съдът прецени, че е налице реална опасност да извърши престъпление, ако спрямо него бъде взета по-лека мярка. Затова свидетелства и съдебното минало на обвиняемия, който вече е осъждан за такова престъпление. 

На въпрос на журналисти изготвял ли е фалшиви документи за бежанци, Иван Богоев заяви: „Глупости!”

28-годишната Анна Калева, която бе задържана като съучастница, е пусната под гаранция в размер на 10 000 лв., съобщи прокурор Ангелчовска.

Иван Богоев може да обжалва в 3-дневен срок мярката си за неотклонение пред ПОС. При евентуален протест делото ще бъде насрочено за 08 септември. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

И тази година с най-висок успех се влиза в МГ-Пловдив

Най-високият минимален бал при седмокласниците в Пловдив е в специалност “Компютърна графика с английски език“ в Математическата гимназия - 465. Той е постигнат от момче, а последното прието момиче в тази специалност е с бал 462.25. Момичето с най-висок бал избра да учи в Математическата гимназия, профил - математика с английски език. Белла..

публикувано на 14.07.25 в 15:05

Вдигат заплатите на горските служители след напрегнат протест край Пловдив

Протестът на работещите в държавните горски стопанства край магистрала "Тракия" до Пловдив приключи, след като председателят на синдикалната федерация Константин Чолаков обяви, че министърът на земеделието Георги Таков в 2:00 ще подпише споразумение за увеличение, с което удовлетворяват исканията им.  Ако това не стане, са готови на нови протести.  На..

публикувано на 14.07.25 в 13:37
 Инспектор Александър Марков от сектор Охранителна полиция към районното в село Труд

Пускат вицепрезидента на КНСБ от ареста след обяснение за протеста

Тодор Капитанов не е задържан за 24 часа. Той е отведен в ареста на районното в Труд за справка, заяви пред журналисти инспектор Александър Марков от сектор Охранителна полиция към районното в село Труд. По думите му на вицепрезидента на КНСБ изрично като организатор му е връчено от служители на РУ Труд писмено полицейско разпореждане, в което са му..

публикувано на 14.07.25 в 13:08

Съсед прободе жена с нож при скандал в Асеновград

Жена от Асеновград е в болница след междусъседски скандал. В районното управление постъпило съобщение за шумен скандал на ул. „Мануш Войвода“.  Пристигналите на място униформени установили, че 43-годишен криминално проявен мъж пробол с нож в областта на рамото своя съседка, на 38 години.  Жената е настанена в болница без опасност за живота...

публикувано на 14.07.25 в 13:04

Незаконното сметище до Белащица расте, въпреки намесата на РИОСВ

РИОСВ - Пловдив установи незаконно сметище в близост до Околовръстно шосе край село Белащица. Инспекторите са отишли на проверка след подаден сигнал, че в района от няколко дни се докарват и депонират отпадъци с камиони, които се зариват там. При проверката е установен насип с височина около 3 метра, разположен на около 180–200 метра от Околовръстния..

публикувано на 14.07.25 в 12:00