Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Опожариха пет коли снощи в "Кючук Париж"

| обновено на 04.09.15 в 12:30


Автомобилите са запалени около 3 часа след полунощ на малък паркинг пред блока на  бул. „Александър Стамболийски“ 75.  Първи пламъците са видели съседи и един от собствениците на пламналите коли.  По техни разкази малко преди това се е чула шумна глъчка, след това трясък от счупване на стъклата и силен гръм, последван от огромно огнено кълбо.  

Опожарените автомобили са били паркирани близко и срещуположно един на друг в тясно пространство, което е причина четири от тях да пламнат последователно. Палежът е безспорно умишлен, каза един от пострадалите, чийто „Опел“ е изгорял отзад. 

Другите са  “Пежо”, тип „баничарка“,  “Фолксваген”, и “Мазда”. Последната кола е най-леко засегната – само с разтопен от топлината заден ляв фар. Останалите две са изгорели напълно.  Най-вероятно първо е запалена „баничарката“, като предварителния оглед подсказва, че тя със сигурност е била обилно полята със запалителна течност. 

До пристигането на пожарникарите, огънят е обхванал четирите автомобила. Три пожарни  са гасили бедствието, потушавайки го достатъчно бързо за да попречат то да опустоши останалите паркирани коли, разказаха очевидци. 

Съседите недоумяват за станалото, защото по думите им няма видима причина за покушението, понеже пострадалите собственици са съвсем обикновени хора от този и близкия до него блок. Никой от тях няма допир с криминални среди или да е бизнесмен, комуто да отмъщават за нещо, разказаха живеещите в блока.  Според един от тях, престъплението е съвсем целенасочено, но вероятно е дело на пияни злосторници или наркомани. 

Никоя от колите няма автокаско и щетите остават изцяло за стопаните им, коментира един от тях.  

Образувано е досъдебно производство и се разследват причините за палежа. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Инвестиции за 1,4 милиарда лева се реализират в Пловдивска област

В Пловдивска област Министерството на иновациите и растежа е сертифицирало 42 инвестиционни проекта на обща стойност 1,4 милиарда лева, посочи на конференция в Тракия икономическа зона заместник-министър Красимир Якимов. Тези инвестиции са създали над 5000 работни места.  По двете програми, които министерството управлява -  за конкурентоспособност..

публикувано на 24.04.25 в 15:38

В Белащица ще служат молебен за двете починали деца

В събота, 26 април, в двора на църквата „Св. Св. Козма и Дамян“ в село Белащица ще бъде отслужен молебен за жителите на селото и в памет на 2-те деца, които починаха в рамките на седмица.   Припомням, че в началото на месеца 6-годишният Ангел си отиде от света след стоматологична интервенция в частна клиника, а 3-месечната Антоанета – след лечение..

публикувано на 24.04.25 в 15:32

Няма да екстрадират Дани Кики в Германия, освобождават го от ареста

Бившият футболист от Локомотив (Пловдив) Дани Кики няма да бъде екстрадиран в Германия и ще бъде освободен от ареста. Делото по изпратената от германските власти европейска заповед за арест в Окръжния съд Пловдив беше прекратено, като решението на съда окончателно.  Причината е, че и до днес не са постъпили гаранции в съда от германските власти. В..

публикувано на 24.04.25 в 14:25

Дете и жена пострадаха при две катастрофи в пловдивско

7-годишно дете и 51-годишна жена са били блъснати при два пътни инцидента в пловдивско, съобщиха от полицията. 81-годишен шофьор е блъснал дете, изскочило внезапно на пътя в асеновградското село Патриарх Евтимово. То е откарано в болница, но няма опасност за живота му. 51-годишна пешеходка пък била ударена на пешеходна пътека на бул...

публикувано на 24.04.25 в 12:06

ДКЦ VI вече е част от МБАЛ "Св. Мина" в Пловдив

Медицински център VI в Пловдив ще се влее в МБАЛ „Св. Мина“. Това решиха пловдивските общински съветници след бурни дебати и с 40 гласа „за“ и един въздържал се.  ДКЦ-то се помещава в сградата на болница и всеки месец й плаща наем. Предложението за вливането му в болницата беше внесено за обсъждане на предишното заседание, но се отложи, за да се..

обновено на 24.04.25 в 11:23