"Имаше една воля у хората, които подкрепиха закона и една липса на воля от страна на тези, които не го подкрепиха".
Това обяви в интервю за програма "Точно днес" заместник-председателя на парламентарната Комисия за борба с корупцията Методи Андреев.
По думите му тези, които са отхвърлили закона "Антикорупция" са се разделили на две групи - едните откровено против закона, а другите са се скрили зад витиевата позиция "Въздържал се".
"Така се явиха лобистите на корупционни практики", коментира Андреев и припомни, че вчера повече от десет посланици на европейски държави излязоха с обща позиция за отхвърления в България антикорупционен закон.
Запазваме впечатлението, че в България няма воля за борба с корупцията, каза още за Радио Пловдив народният представител.
Обясни, че на първо четене се гласува не по същината на закона, а се изразява волята на депутатите да започнат борба срещу корупцията и тези обяснения, че има неприемливи текстове са за хората, които не са работили в парламента и не са запознати с технологията за правене на закони.
"Отказът да подкрепиш закон на първо четене означава, че не подкрепяш политиката на този закон", заяви Методи Андреев.
Според зам.-председателят на антикорупционната комисия в НС корупцията в България добива вече такива размери, че заплашва националната сигурност.
"Тези неща не може да ги замитаме под килима и да не поведем борба с корупцията. Въздържанието означава не съм съгласен, затова казвам не бива по този закон да се делим на управляващи и опозиция", подчерта Методи Андреев.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..