С концерт на 2Cellos в Пловдив тази вечер на Античния театър започва петото издание на музикалния фестивал Sounds of the Ages. Те идват за първи път в Пловдив. Миналата година, концерта им в НДК взриви публиката. Двамата хърватски челисти Лука Шулич и Степан Хаусер са откритие на Елтън Джон. Веднага след като стават дуо през 2011г. се превръщат в сензация. Концертите им в Европа, Азия и Америка са грандиозно шоу. Такова обещават и в Пловдив тази вечер на Античния театър.
На пресконференция в Пловдив двата челисти проявиха отлично чувство за хумор..Обясниха, че всеки път са с нов барабанист, защото всеки пореден го хвърлят на публиката. Посмяха се заедно с журналистите по въпросите за връзката между музикалния инструмент и жената, за избора между Ей Си Ди Си и Бах, за футбола в Хърватия и у нас, както и за някои сходни черти като завистта, която следва преуспелите. Винаги започваме концертите си с класическа музика. Започваме като ангели, а завършваме като дяволи. Българската публика е най-добрата, която сме имали, казват те.
След Пловдив 2 Cellos утре в 4 сутрина тръгват за Флоренция за концерт с Андреа Бочели, след това на турне в Мексико и Южна Америка.
Следващите концерти на музикалния фест Sounds of the Ages са на Apocalyptica, Opeth с Оркестъра на Държавната опера Пловдив, Macaco и "Уикеда".
Художникът Михаил Анастасов открива своя самостоятелна изложба по случай 80-годишния му юбилей. Събитието е от 11 часа в галерия "Пловдив", на ул. "Авксентий Велешки" 20 (Общински съвет). На откриването публиката ще има възможност да се наслади на концерт с класически произведения, организиран от дъщерята на художника Венера Анастасова. Михаил..
Българската православна църква почита днес паметта на Св. Вмчк Димитрий Мироточиви и Преп. Димитра Доростолска (Димитровден). Народната пословица гласи: "Свети Димитър носи зимата, а свети Георги - лятото". Според поверието от бялата брада на светеца се изсипват първите снежинки. В народния календар празникът Димитровден бележи поврата в годишното..
Радиокарикатури ще рисуваме в „Алтер его“ тази събота със специалния ни гост – доц. д-р Наталия Христова. Тя ще сподели любопитни факти от своето изследване върху българската карикатура. Подготвили сме и специална анкета по темата – мнението на трима от най-добрите ни карикатуристи Ириен Трендафилов, Цочо Пеев и Ивайло Цветков. С тяхна помощ..
Тази събота с акд. Иван Гранитски си говорим как българските творци - поети, певци, хwдожници, актьори намират място в българската литература. И вярно ли е, че вкусът ни е повече към майсторите - зидарите, разказвачите, иконописците? Слушайте, интересно е и най-вече обясняващо защо сме такива.
Напусна ни именитият пловдивски художник Стоян Куцев. .Поклонението ще е в събота, 25 октомври, 12.30 ч., в " Св. Седмочисленици" в София, съобщиха от Съюза на българските художници. Стоян Куцев е роден в Пловдив и завършва художествена гимназия. През 1992 завършва Национална художествена академия в София, специалност „Живопис“, при проф...