За катастрофа с жертва в Карлово, съобщи полицията. От там предупреждават шофьорите утре да тръгват по-рано, за да избегнат задръстванията.
Около 9 часа в района на гарата микробус „Мерцедес”, управляван от 32-годишен мъж, е помел 82-годишен старец на пешеходна пътека. Човекът е бил с множество фрактури, откаран е в УМБАЛ „Св. Георги” в Пловдив, където е издъхнал от раните си.
И шофьорът, и жертвата са от Карлово. Първият не е употребил алкохол. Образувано е досъдебно производство, тече разследване за причините за трагедията.
Предполага се, че младият мъж не е видял по-възрастния и го е ударил.
През изминалото денонощие на територията на страната са станали 15 тежки пътнотранспортни произшествия /ПТП/, информират от Съюза на българските автомобилисти. Загинали са двама души и четиринадесет са ранени, от които един е с опасност за живота.
Поради очакванията за засилен трафик в утрешния ден, от Пътна полиция призовават шофьорите да планират навреме своето завръщане. Това съобщава МВР.
Очаква се засилване на трафика по основните пътни артерии на страната и на входовете на големите градове особено в следобедните часове. От Пътна полиция припомнят на шофьорите да планират пътуването си в по-ранен час, да се движат със съобразена скорост и да не предприемат рисково изпреварване. Осигурено е полицейско присъствие и контрол по главните пътища и възловите места в страната, на участъците с интензивен трафик ще бъда разположени и допълнителни сили.
Всички ГКПП работят при пълни капацитети. Осигурен е оптимален режим на работа на служителите от ГД "Гранична полиция" за максимално облекчаване на пропускателния режим на граничните пунктове. Поради очакванията за интензивен трафик за влизане в страната през българо-гръцките пунктове Кулата и Маказа на празничния 22 септември, от „Гранична полиция" препоръчват на пътуващите от Гърция да използват и съседните контролно-пропускателни пунктове - Илинден, Капитан Петко войвода и Ивайловград.
Към момента трафикът през всички гранични контролно-пропускателни пунктове на страната е нормален.
В Първомай се проведе 21-ото издание на Празника на виното и винопроизводството. При откриването кметът Николай Митков отбеляза, че районът е прославен с виното и лозарството, защото в него се намират едни от най-добрите винарски изби. В конкурса за най-добро домашно вино от реколта 2024 г. се включиха 24 винопроизводители, които представиха бели..
Стотици жители и гости на Сопот се включиха в традиционния Старопланински събор "Да стоплим сърцата с вино и любов". Празникът се проведе в местността „Манастирска поляна“, но започна с шествие от центъра на града, предвождано от кмета Станислав Стоенчев и Царя на виното Петър Стайков. Извършено бе и ритуално зарязване на лозе с пожелание за..
Животът на 60-годишен мъж е спасен след 11-часова операция, извършена изцяло от роботизираната система „Да Винчи“ в УМБАЛ "Каспела" в Пловдив. Обхванатият от рак хранопровод на пациента е заменен с част от дебелото му черво. Сложната интервенция е извършена от екип от хирурзи, ръководен от г ръдния хирург д-р Анастас Чапкънов, извършил лично..
От 9.00 до 17 часа днес се спира движението по ул. ,,Елена“ в пловдивския квартал „Прослав“. Причината е полагане на кабели на кръстовището на улицата с улица ,,Борис Петров“. Маршрутът на автобусни линии 6, 15, 17, 24, 66 и 222 ще бъде променен, съобщават от Общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“.
В местността „Манастирска поляна“ в Сопот ще се проведе традиционният старопланински събор „Да стоплим сърцата с вино и любов“. На събора ще бъдат наградени отличените в конкурсите за най-добър винопроизводител на бяло и червено домашно вино, най-добра домашна ракия и най-добра анасонлийка. Награда ще получат също авторът на най-добра литературна..